İnönü Üniversitesi'nden 'Geleceğe Nefes Ol - 5 Bin Çam 5 Bin Çınar' Kampanyası

Mart ayına kadar devam edecek kampanyanın ilk aşaması, üniversite kuşak yolunda düzenlenen fidan dikme etkinliğiyle başladı.

PAYLAŞ

İnönü Üniversitesi’nde merkez kampüsü ağaçlandırma çalışmaları “Geleceğe Nefes Ol – 5 Bin Çam 5 Bin Çınar” fidan bağışı kampanyasıyla devam ediyor. Mart ayına kadar devam edecek kampanyanın ilk aşaması, üniversite kuşak yolunda düzenlenen fidan dikme etkinliğiyle başladı.


Üniversite kuşak yolunda düzenlenen etkinliğe İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, rektör yardımcıları, rektör danışmanları, genel sekreter ve genel sekreter yardımcıları, dekanlar, meslek yüksekokulu müdürleri, daire başkanları ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.


Kampanya hakkında bilgi veren Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi kampüsüne dikilen ağaçların geleceğe nefes olacağını vurgulayarak kampanyaya destek olmak amacıyla ayrıca bireysel olarak alınacak fidanların üniversite tarafından tahsis edilen yerlere dikilebileceğini belirtti. “Bugün üniversitemiz master planında yer alan yolun iki tarafını 10 bin ağaç ile ağaçlandırma hedefiyle, kampüsümüzü ağaçlandırma çalışmalarına başlıyoruz” diyen Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, bugünden başlayarak en az 10 bin fidanın Mart ayına kadar üniversite kuşak yolunun her iki tarafına dikileceğinin altını çizdi. Kampanya kapsamında üniversitenin çeşitli alanlarına dikilen fidanların geleceğe nefes olacağına inandığını belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Mart ayına kadar Üniversitemiz Genel Sekreterliğiyle iletişime geçilerek İnönü Üniversitesi kampüsünü ağaçlandırma çalışmalarına destek olunabilir” diyerek sözlerini tamamladı.


Etkinlik, akademik ve idari personellerin birimlerine tahsis edilen alanlara fidan dikmesinin ardından son buldu.

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN