Engelli olan kardeşlere günübirlik gezi düzenledi

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, düzenlemiş oldukları program ile engellilerin hayatına dokunmak ve engellilere destek olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi.

PAYLAŞ

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu,  engellilerin hayatına dokunmak adına yapmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ediyor. Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, düzenlemiş oldukları program ile engellilerin hayatına dokunmak ve engellilere destek olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi. 
Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, 3’ü de engelli olan kardeşlere günübirlik gezi düzenledi. Akçadağ ilçesinde ikamet eden 3 engelli kardeşe doyasıya bir gün yaşatmak için gezi düzenlediklerini belirten Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin yakın zamanda araç filosuna katmış olduğu 2 adet engelli araç ile evlerinden alınan gençler, Malatya diş sağlığı polikliniğinde diş bakımı kuaför ve güzellik salonunda kişisel bakımları yapıldıktan sonra BELSOS Dedekorkut Restaurant’da yemek yediler. Malatya’nın sanat adası olarak bilinen Sanat Sokağı’nda Fotoğraf Makinası Müzesi, Çocuk ve Oyuncak Müzesi, Malatya Kültür Evi’ni de gezen gençler unutamayacakları bir gün yaşadılar.
BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞŞEKKÜR ETTİ 
Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, düzenlemiş oldukları program ile engellilerin hayatına dokunmak ve engellilere destek olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi. İmkânlar dâhilinde bu ve benzeri programları yapmaya devam edeceklerini söyleyen Altuntaş, “ Bizlere bu desteği veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a, Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne ve bugün bizlere destek olan BELSOS Genel Müdürlüğü’ne, diş doktorlarına ve kuaför salonu çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi. 
BELSOS Genel Müdürü Zerrin Palancı ise, engellileri topluma adapte etmek anlamında yapılan tüm çalışmaların destekçisi olduğunu belirterek, “ Engelli kardeşlerimizin her daim yanındayız ”dedi. Diş Doktoru Özcan Duman, bu tarz sosyal sorumluluk projelerine katkı vermeye gayret ettiklerini söyleyerek, “Toplumda bir arada yaşadığımız ve engelli kardeşlerimizin yanında olmak amacıyla hareket ettiğimiz bu ve benzeri çalışmaların her daim destekçisiyiz” dedi. Katılımcı Şener Eroğlu, Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu’nun yapmış olduğu programın özel ve anlamlı bir çalışma olduğunu söyleyerek, engelliler yararına olan her projenin destekçisi olduklarını belirttiler. Çocuklarının güzel ve anlamlı bir gün geçirdiğini söyleyen Anne Yıldız Nacar ise destek veren herkese teşekkür etti.  

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN