CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e kınama

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, kentin kurtuluş yıldönümü törenlerindeki konuşmasında bir kez bile Türk diyemeyen CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i kınadı.

PAYLAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, kentin kurtuluş yıldönümü törenlerindeki konuşmasında bir kez bile Türk diyemeyen CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i kınadı.

MHP Milletvekili Prof. Dr. Kalyoncu, katıldığı törenlerin ardından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:
"İzmir'imizin kurtuluşunun 98. yıldönümünde coşkulu kutlamalara katıldık. Bu sırada İzmir B.B. Başkanı da bir konuşma yaptı. Partisinin temel ilkelerinden biri milliyetçilik olan ve Türk vatanının gözbebeği İzmir'i yöneten şahıs konuşmasında bir kere bile Türk adını zikredemedi.
Türk bağımsızlığının simgesi,  kurtuluşun yıldönümünde Türk İstiklâl mücadelesini 'her ülkenin kahramanlık hatıraları vardır' diyerek sıradanlaştıran Tunç Soyer'i esefle kınıyorum."
KALYONCU'NUN MESAJI
Bu arada MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan kalyoncu, kurtuluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları söyledi:
 
"9 Eylül Türk Bayrağının Türk Yurdunun dört bir yanında yeniden dalgalandığı gündür bugün... Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir İleri!” emriyle başlattığı Büyük Taarruzun sonunda düşmanı denize döktüğü 9 Eylül 1922 tarihinin 98. Yıldönümü.  9 Eylül tarihi sadece İzmir’in Kurtuluş’u değil, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın işgalcilere karşı büyük bir inançla söylemiş olduğu “Geldikleri gibi giderler”  sözünün tescilidir. Türk yurdunu işgale yeltenenler,  hiçbir zaman esir olmamış Türk milletinin güçlü bağımsızlık iradesi karşısında paramparça olmuş ve nihayetinde 9 Eylül 1922’de Mavi Vatan’ın sularına dökülmüştür. Türk milletinin istiklaline ve istikbaline kastedenlere karşı yapılan var oluş ve diriliş mücadelemizin, işgale, istilaya, zorbalığa, zulme ve emperyalizme karşı verdiğimiz milli mücadelemizin, İzmir’in ve Türk Yurdu’nun işgalden kurtuluş günü kutlu olsun. 98 yıl önce bugün, Hasan Tahsin’in düşmana ilk kurşunu sıktığı, milli mücadele ateşinin yakıldığı İzmir, İstiklal Mücadelemizin de zaferle sona erdiği bir şehir olarak tarihe geçmiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlatılan Kurtuluş Savaşı,  kahraman Türk Ordusu’nun binlerce yıldır kazandığı zaferlerden bir yenisi olarak İzmir’de son bulmuş, Türk bayrağı yeniden yurdun dört bir yanında dalgalanmıştır. Türk milleti ve devleti yüz yıl önceki kararlılığını aynı şekilde sürdürmektedir.  Yüz yıl önce karadan denize döktüğü düşmanlarının bugün Mavi Vatan’da aynı girişimlerde bulunduğunu görüyoruz. Ancak dünkü akıbetlerini hatırlamalarında kendileri için büyük bir fayda olacaktır. Ateşle oynadıklarının farkında olmayıp, tarihten de ders almadıkları gün gibi ortadadır.  Yüz yıl önce bağımsızlık uğruna evini barkını bırakarak cepheden cepheye koşan Türk milletinin, söz konusu vatan olunca neler yapabileceğini unutanlara yeniden hatırlatmakta fayda vardır. Biz Aziz Atatürk’ün o günkü emrini bugün de aynı inançla sürdürmekteyiz. 
“Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır”. Türk yurdu havada, karada, denizde aynı kararlılık içinde korunacaktır. Kimsenin bunda bir şüphesi olmasın. İzmir dün olduğu gibi bugün de Kuvvayi Milliye ruhunun nişanesidir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı minnetle anıyorum. Malazgirt’ten Sakarya’ya, Sarıkamış’tan Çanakkale’ye, Yemen’den, Trablusgarp’tan, Galiçya’dan Kıbrıs’a ve Terörle Mücadeleye kadar; Türk milletinin bekası ve cihangirliği için can veren aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun. Gazilerimize Allah uzun ve mutlu ömürler versin."

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN