Bizim baktığımız yer Türkiye'dir, bastığımız yer başkent Ankara'dır

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli'nin konuşmasından başlıklar şöyle:

"Ne Abdulhamit Han’a sırt döneriz ne Atatürk’e yüz çeviririz.Türkiye kazanması için sonuna kadar çalışır, gerekirse çatışır, seferberlik ruhuyla çırpınırız. 

ABD seçimini elbette yakından takip ettik. Hiç kuşku yok ABD'li seçmenlerin takdir ve tercihine saygı duymakla beraber tercih yapacak köhne zihniyette değildir. 

Kimin başkan olup olmadığı ABD’nin iç meselesidir.

Bizim baktığımız yer Türkiye’dir, çıkarlarla ilgileniriz. Biz ne Biden şakşakçısıyız, ne Trump sevdalısıyız.  Yeni ABD Başkanı'nın dış siyaseti zaman içinde anlaşılacaktır. 

Biden'ın Türkiye'ye bakışı iyimserliğimize set çekmekte, baraj oluşturmaktadır. 

Hâkim küresel sistemi sorgulamamız lazım. Meğer ne çok Biden şarlatanı, ne çok Trump soytarısı varmış da haberimiz olmamış. Günlerce medyada yandan çarklı sözde uzman yorumcuların fanatik görüşlerini seslendirmiştir.

Ülkemizdeki her mevki ve makam herkese ardına kadar açıktır. İmparatorluk tarihimiz asla ırkçı, dışlayıcı, ayrımcı değildir.

CHP Genel Başkanı’nın Biden’ı kutlamasındaki çabukluğu tuhafımıza giden bir husustur. HDP de hemen kutlamıştır. Bir siyaset eskisi de Biden’ı şans olarak gördüğünü söylemiştir.  Tek kelimeyle kepazelik olarak nitelendireceğimiz neresinde millet sevdalısı vardır.

Sayın Kılıçdaroğlu nereye yetişeceksin? Resmî açıklama yapılmadan bir muhalefet partisi liderinin kutlama mesajı neyin nesi, kimin sesidir? Kılıçdaroğlu, Biden’ın ağzına sürdüğü balın lezzetini almış olmalı ki yeni efendisiyle sosyal medyadan temas kurma gereği hissetmiştir.

Bugün Türkiye’de devlet krizi de değil muhalefet krizi, siyasi ahlak ve CHP krizi vardır. Millî mücadele tertemiz millet iradesine dayanılarak kazanılmıştır"

t24

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN