Bayramlar toplumu kutuplaştıranlara karşı birlik ve beraberliğin günüdür

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında bayramların birlik ve beraberliğin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olduğunu belirten Ağbaba, her geçen gün derinleşen ekonomik ve siyasal krize rağmen Türkiye’yi güzel günlerin beklediğini ifade etti.

Bayramlar toplumu kutuplaştıranlara karşı birlik ve beraberliğin günüdür

Ağbaba’nın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Kurban Bayramı’nı bu yıl korona salgınının gölgesinde, ekonomik ve siyasal krizin derinleştiği bir ortamda karşılıyoruz. İşçilerin, işsizlerin, emeklilerin, çiftçilerin ülkede yaşayan on milyonlarca insanın yoksullukla cebelleştiği ve iktidara güveninin kalmadığı günlerden geçiyoruz. Bu bayramı da ülkemize dair tüm olumsuzlukların gölgesinde karşılıyoruz. Bayramlar birlik ve beraberliğin günü olmasına rağmen yine insanların dil, din ve siyasi görüşleri nedeniyle ayrıştırıldığı, toplumsal kutuplaşmanın had safhaya çıktığı günlerden geçiyoruz. Bayramlar birliğin, beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın günü olduğu kadar geleceğe umutla bakmanın ve toplumsal sorunları aşma iradesinin de günüdür. Ülkemiz içinde bulunduğu bu zor günleri, adalet inancıyla aklın ve bilimin önderliğinde milletimizin güveniyle aşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.”

84 milyonu kucaklayan bir yönetim için hepimizin daha fazla çabalaması gerekiyor

“Ülkemizin her zamankinden daha çok dayanışmaya ve kucaklaşmaya ihtiyacı var. Bayramlar düşmanlıkların son bulduğu, barış ve hoşgörünün hâkim olduğu günlerdir. Hiç kimsenin inancını, yaşam tarzını, görüşünü ayırt etmeksizin, 84 milyonu kucaklayan bir yönetime her zamankinden daha fazla ihtiyacımı var. Yoksulluğun sıfırlandığı, çocukların yatağa aç girmediği, işçinin ve emeklinin yüzünün güldüğü bayramlar için hepimizin daha fazla çabalaması ve sorumluluğunu yerine getirmesi gerekiyor. Bu vesileyle, gelecek güzel günlere olan inanç ve kararlılıkla halkımızın Kurban Bayramını yürekten kutluyorum. Mutlu ve güvenli bir ülke için hayatlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gece gündüz demeden salgına karşı çalışan sağlık emekçilerimize, güvenlik güçlerimize ve çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bayramları bayram tadında adalet, hoşgörü ve dayanışma içerisinde kutlayacağımız günlerin uzak olmadığını tüm halkımızın bilmesi gerekiyor. Bu inanç ve umudu hayata geçirebilmek adına daha fazla çalışıp hep birlikte barış ve adalet içinde bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN