Battalgazi Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Toplantısının 1.Birleşimi Tamamlandı

Battalgazi Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Olağan toplantısının 1.oturum 1.birleşiminde bir araya gelerek, 4 gündem maddesini görüştü.

PAYLAŞ
Battalgazi Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Toplantısının 1.Birleşimi Tamamlandı
Battalgazi Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Olağan toplantısının 1.oturum 1.birleşiminde bir araya gelerek, 4 gündem maddesini görüştü.
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Battalgazi Belediye Meclisi, Ağustos Ayı Olağan toplantısının 1.oturum 1.birleşiminde bir araya gelerek, 4 gündem maddesini görüştü. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Battalgazi Belediye Meclisi, Ağustos ayı Olağan toplantısını Battalgazi Belediye Meclis Salonu’nda Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında gerçekleştirdi. Yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan 1.oturum toplantısında, ilk olarak Temmuz ayı Olağan Toplantısının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi. Toplam 4 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısının 1.oturumunda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda imar plan değişikliği ile ilgili bazı maddeler kabul edilerek karara bağlanırken, bazı maddelerde ilgili komisyona havale edildi. Öte yandan toplantıda imar komisyonuna havale edilen Kemerköprü, Hatunsuyu, Boran, Hasırcı ve Alişar mahallelerinin yeni idari sınırlarının tespiti, oy birliği kabul edildi.
BAŞKAN GÜDER: “MALATYA’DAKİ TÜM ÖĞRENCİ VE AİLELERİNİ DAVET EDİYORUM”
Meclis toplantısının ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bilindiği gibi şuan Türkiye’de devam eden orman yangınları var. Terörün belki daha farklı ve en acımasız şekliyle karşı karşıyayız. Hepimizin huzurunu kaçıran bir vaka bu. Yüreğimiz yanıyor. Şuan tüm ülke seferber oldu ve yangına müdahale ediliyor. Türkiye bölgesinin en güçlü orman yangınlarıyla mücadelede sağlıklı bir altyapıya sahip ülkesidir. Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmakta boynumuzun borcudur. Birlik beraberlik içerisinde inşallah bu sıkıntıyı da atlatacağız. Orman yangınlarından etkilenen vatandaşlarımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Bir diğer konu ise UNESCO tarafından Arslantepe Höyüğü’müzün Dünya mirası olarak kabul edilmesi. Türkiye’de dünya mirası olarak kabul edilen 19 eserden bir tanesi de, Battalgazi ilçemizde yer alıyor. Önümüzdeki günlerde Kültür ve Turizm Bakanımızda ilimize gelecek. Bakanımız ve paydaşlarımız ile bir yol haritası çizeceğiz. Sizlerinde bildiği üzere Covid-19 salgınına rağmen Göbeklitepe’ye bu yıl binlerce yerli ve yabancı turist geldi. Arslantepe Höyüğü’müzün Dünya mirası olarak kabul edilmesiyle birlikte turist sayısında bir artış oldu. Battalgazi Belediyesi olarak beklentimiz, diğer 18 kültürel eserin bulunduğu il ve ilçeye yaptığı etkinin, Malatya’mıza ve Battalgazi’mize yansıması. Önceki gün AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ile gençlerimiz bir araya geldik. Gençlik yatırımlarımızdan bahsettik. Sınava giren ve sıralamada Battalgazi’de ilk 10 binin içerisine giren öğrencilerimize, sürprizimizin olacağını belirtmiştik. Önümüzdeki günlerde bu sözümüzü yerine getireceğiz. Özellikle sınava giren öğrencilerimizin tercih döneminde motivasyonunu arttırmak amacıyla, yarın saat: 20.00’de Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’ı gençlerimizle buluşturacağız. Malatya’daki tüm öğrenci ve ailelerini davet ediyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Ağustos ayı toplantısının 2.birleşimini ise 6 Ağustos Cuma günü saat: 14.00’te Battalgazi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirecek.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN