Başkan yavuzkurt: MASKİ Emin Ellerde

ABYB'den Maski'ye Hayırlı Olsun Ziyareti

PAYLAŞ
Başkan yavuzkurt: MASKİ Emin Ellerde
ABYB’den Maski’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Anadolu Basın Yayın Birliği Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ve yönetimi, Battalgazi Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erdal Öztürk ile birlikte Maski Genel Müdürlüğüne atanan Memet Mert’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.
Ziyarette ABYB (Anadolu Basın Yayın Birliği) Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt, “ Maski Genel Müdürlüğüne atanan Memet Mert beye hayırlı olsun ziyaretimizi gerçekleştirdik. Şuna inanıyoruz; Maski emin ellerde. Her daim sahada olan ve Malatya için Malatyalılar için gecesini gündüzüne katan bir Genel Müdürümüz var.Geldiği günden bu yana Maski’deki değişiklikler anında göze çarpmakta. Bizlerde bu değişiklikleri gördükçe heyecanlanıyor ve tebrik ediyoruz. Maski Genel Müdürlüğünde harıl harıl bir çalışmayı canlı olarak gördük..Bizlerde her daim Müdürümüzün yanında olacağız. Malatya sevdalısı olan Memet Mert bey Maski’de daha güzel işlere imza atacağına inanıyoruz ve çalışmalarında başarılar diliyoruz..” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Maski Genel Müdür Memet Mert ise, “ Anadolu Basın Yayın Birliği ve Battalgazi Gazetesi imtiyaz sahibini ağırlamaktan dolayı memnuniyetimi dile getirmek istiyorum.Maski Genel Müdürlüğüne Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızın takdirleri ile atanırken, geldiğimiz günden itibaren her günümüz sahalarda geçmektedir. Makamda oturmayı sevmiyorum ben sahada çalışma arkadaşlarım ile birlikte , ivedi çözüm odaklı sorunları halletmekten yanayım . “ dedi.
Beylerderesi Kaptaj Tesisinin Açılışı ile Batı Kolektörü ve Kanalizasyon hattının temeli hakkındada bilgi veren Mert, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak şehrimiz için büyük projeler hazırlıyoruz. Yeşilyurt İlçesi Batı Kolektörü ve Kanalizasyon Hattı temel atma töreni ve Beylerderesi Kaptaj Tesisinin açılışını bildiğiniz gibi geçenlerde gerçekleştirdik.  Malatya’mızın geleceğini planlayarak alternatif içme suyu kaynakları bulmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.  Şahnahan, Tepeköy, Topraktepe, Sütlüce, Dilek Mahallesi, yeni yapılacak olan Sanayi Sitesi, askeri alan olmak üzere yaklaşık 180 bin nüfusa hizmet edeceğiz.  Sütlüce Topraktepe Mahallesi ve bölge halkının içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturmak için Beylerderesi mevkiinde tespit ettiğimiz suyun gerekli analizlerini yaparak çalışmalarımızı başlattık. Bu kapsamda maliyeti 9.5 milyon lira olan 1 adet kaptaj tesisi, 1000 tonluk içme suyu deposu, 20 bin metre içme suyu hattı ve 200 adet abone bağlantısı çalışması gerçekleştirdik. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla beraber bu içme suyu kaynağımız ile saniyede 500 litre su verilecek.  Şu an gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile inşa ettiğimiz 1000 tonluk depomuza saniyede 45 litre su aktarıyor ve 20 kilometre inşa ettiğimiz içme suyu hattımız ile bu suyu ulaştırıyoruz. Bu bölgede ciddi bir elektrik tüketimi var. Depo alanımızın bulunduğu 100 dönümlük arazinin tahsisini kurumumuz adına aldık.  Bu alanda ilave su alanlarımızın yanı sıra 4 MV kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali (GES)  yapımı planlıyoruz. Bu planımızı hayata geçirirsek harcanan enerjiyi kendi santralimizde üreteceğiz. Bölgenin 80 yıllık rüyası gerçeğe dönüşüyor. Beylerderesi atıklardan kurtuluyor. Yaklaşık maliyeti 37 milyon TL olan çalışma kapsamında 36 bin 500 metre 800’lük hat yapılacak. Dilek (kısmen), Topraktepe, Tepeköy, Yeni Sanayi Sitesi, Şoför Okulu Askeri Alan, Yakınca, İkizce, Turgut Özal Üniversitesi İkizce yerleşkesi, Hamidiye, Hıroğlu, Mollakasım ve Gündüzbey olmak üzere toplam 12 ünite yerleşim yerinde yaşayacak 340.000 kişiye hizmet edecektir.  Proje tamamlandığında Beylerderesine akan tüm atık sular Batı Kolektörü vasıtası ile Battalgazi de bulunan İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisimize ulaşmış olacaktır. Bu sayede Beylerderesinde akan sular temizlenmiş olacaktır” dedi. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN