Başkan Samanlı ; Kendi İllerimizin esnafları ile kendi şehirlerimizi kendimiz İnşa Edelim

Başkan Samanlı ; Kendi İllerimizin esnafları ile kendi şehirlerimizi kendimiz İnşa Edelim

Başkan Samanlı  Kendi İllerimizin esnafları ile  kendi şehirlerimizi kendimiz İnşa Edelim
Malatya
Başkan Samanlı ; Kendi İllerimizin esnafları ile kendi şehirlerimizi kendimiz İnşa Edelim

Haber Editörü: Malatya Cadde

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı , Depremden dolayı  yapılacak olan   Elazığ’da 3 bin 850, Malatya’da 2 bin 550 olmak üzere ilk etapta  toplam 6 bin 400 yeni konutun yapım ihalesini , işçilik ve malzeme tedarik işlerinin Malatya ve Elazığ’da ki  firmalar tarafından yapılmasını istedi. 

Başkan Mesut Samanlı ,  24 Ocak 2020 tarihinde Merkez Üssü Elazığ Sivrice  olan 6.8 büyüklüğünde ki depremde Malatya ve Elazığ illerimizde toplam  46 vatandaşımız hayatını kaybederken binlerce vatandaşımızda yaralandı.  Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet Diliyor , Yaralı vatandaşlarımızda  Allah’tan acil şifalar diliyorum. İnşallah Türk Milleti olarak en kısa zamanda depremin yaralarını hep birlikte saracağız dedi.

Başkan Mesut Samanlı  , Deprem sonrası meydana gelen hasar tespit çalışmalarında bu iki ilimizde de  yüzlerce bina ve ev yıkılırken özellikle Elazığ merkez  ve  Malatya Merkez’de olmak üzere Pütürge , Doğanyol  ve Kale ilçelerinde  binlerce vatandaşımız evsiz kaldı. Devletimiz ve milletimiz deprem sonrası en kısa zamanda bütün birimleriyle deprem bölgesinin yaralarını sararken , çok acil olarak konut sorununu da çözmek için seferber oldu.

Başkan Mesut Samanlı  Bu iki ilimizde yapılacak deprem konutlarının yapım işlerini  , malzeme tedariklerini , iş gücünü ve  ihalesini gönül ister ki Malatya’dakileri Malatya firmalarına , Elazığ’dakileri de Elazığ firmalarına verilsin.  

Bu iki ilimizde yapılacak olan konutların  yapım işinin Malatya ve Elazığ firmaları tarafından yapılması depremden dolayı zarar gören  iki ilin ekonomisini canlandıracağı gibi iki ile de ciddi manada işsizliğe ve ekonomiye olumlu manada katkı sağlayacaktır.


MHP Malatya il Başkanı Mesut Samanlı

Bülten Son Güncelleme: 23 Şubat 2020 20:09

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN