Başkan Çınar'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Başkan Çınar'dan 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Kazandığı nice zaferlerle tarihe adını altın harflerle yazdıran Kahraman Ordumuzun en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferinin 107. Yılına ulaşmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Türk ve dünya tarihine damga vurmuş eşine az rastlanır büyük bir kahramanlık destanıdır. “ dedi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.
Verdiğimiz 250 bin şehidin ulvi kanlarıyla çizilen tarihimizin en yüce şeref ve gurur tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi, Türk milletine büyük bir onur ve güven kazandırmıştır.
Dünyanın bütün orduları, donanmasıyla, toplarıyla ve kuvvetleriyle Çanakkale Boğazı’nı geçmeyi kesin gözüyle bakarken, milletimizin kahramanlık destanına şahit olmuşlardır.  Sonuçları itibarıyla dünya tarihini etkileyen bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şehadet kararlılığının kanıtıdır.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle başta Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN