Başkan Çınar 'Ailemle Camideyim' Projesiyle Aileler Ve Çocuklarıyla Camide Buluştu

Çocuklarımızın Dini Değerleri Yaşayarak Öğrenmesini İstiyoruz

PAYLAŞ
Başkan Çınar 'Ailemle Camideyim' Projesiyle Aileler Ve Çocuklarıyla Camide Buluştu
Çocuklarımızın Dini Değerleri Yaşayarak Öğrenmesini İstiyoruz
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Abdulgaffar Camii’nde düzenlenen ‘Ailemle Camideyim’ etkinliğinde aileler ve çocuklarıyla bir araya geldi. Başkan Çınar, çocukların dini ve ahlaki değerleri yaşayarak büyümelerine önem verdiklerini söyledi.
Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 2021 Yılı Faaliyet programında yer alan ‘Aileyi Korumak Fethimizdir” projesi çerçevesinde her yıl 1 ile 7 Ekim günleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Abdulgaffar Camiide ‘Ailemle Camideyim’ etkinliği düzenlendi.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, Yeşilyurt Belediyesi Esma Biltaci Kültür ve Sanat Merkezindeki Erdem Okulları programlarına katılan çocuklar tarafından seslendirilen ilahiler büyük ilgi gördü.
Camilere olan ilgiyi daha fazla artırıp, dini ve ahlaki değerlerin erken yaşlarda çocuklara öğretilmesi hedefiyle gerçekleşen etkinliğe katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, anne ve babalarıyla birlikte namaz kılmaya gelen çocukları tebrik ederek kutladı.
Çocukların cami içerisindeki neşesi ve mutluluğunun paha biçilemez olduğunu belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, güçlü bir toplum için güçlü bir ailenin önemine vurgu yapmak, aile bireyleri arasındaki dayanışma ve paylaşım kültürünü kalıcı hale getirmek amacıyla başlattıkları ‘Aileyi Korumak Fethimiz’ projesini yeni ve farklı programlarla ön plana çıkardıklarını söyledi.
Çocukların dini ve ahlaki değerlere sahip bireyler olarak yetişmeleri için her türlü desteği verdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ 1 ile 7 Ekim günleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftasına destek vermek amacıyla ‘Aileyi Korumak Fethimiz’ projemiz kapsamında Abdulgaffar Camimizde ailelerimiz ve çocuklarımızla ‘Ailemle Camideyim’ etkinliği düzenledik. Anne ve babalarıyla birlikte namaz kılmaya gelen tüm evlatlarımızın gözlerinden öpüyorum, onların heyecanı ve mutluluğu her şeye değer.” diye konuştu.
Camilerin çocuk sesinden mahrum kalmaması gerektiğini hatırlatan Başkan Çınar, “ Hayatımızın anlamı, değeri, geleceğimizin umudu ve gözümüzün nuru bütün evlatlarımızın dini değerlerle hayatlarına yön vermeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Allah’ın ve Kuran-ı Kerim’in yolu olan camilerimiz dini en güzel öğrendiğimiz en güzel ve en nezih mekanlardır. Camilerimizin çocuk sesinden mahrum kalmaması içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.. ‘Ailemle Camideyim’ gibi sosyal sorumluluk projelerimizle çocuklarımızın dini, ahlaki ve sosyal gelişimlerine destek verecek faaliyetlerimizin sayısını artırmaktayız. Çocuklarımızı geleceğe ne kadar güzel hazırlarsak gelecek nesillerimiz de o denli iyi ve güzel olur. Yeşilyurt Belediyesi olarak çocuklarımızın sosyal, kültürel, eğitim ve sportif yönden en güzel şekilde yetişmeleri için ilçemizin dört bir tarafına kültürel ve sanatlar mekanlar kazandırıyoruz, sosyal sorumluluk projelerimizle onların hayatlarına anlamlı dokunuşlarda bulunuyoruz. Camilerimiz ise gerek ibadetlerimizi yaptığımız gerekse de sosyal ve kültürel aktiviteleri yaptığımız özel mekanlarımızdır. Bugünde camimizin manevi atmosferi çocuklarımızın mutluluğu ve neşesiyle birleşince çok güzel bir ortam oluştu, ilahiler okuyup namaz kılan evlatlarımızın etkinliklerden memnun kaldıklarını görmek hepimizi mutlu etmiştir. Çocuklarımızı hayata en güzel şekilde hazırlamak adına gereken tüm fedakârlığı yerine getiren başta ailelerimiz olmak üzere öğretmenlerimize ve cami hocalarımıza teşekkür ederken, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını da kutluyorum.” şeklinde konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN