AK Partili Çalık: Malatya Adalet Sarayı 2022 yatırım programına alındı

AK Partili Çalık: Malatya Adalet Sarayı 2022 yatırım programına alındı

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Adalet Sarayının 2022 yılı Adalet Bakanlığının yatırım programına alındığını ve yerel mimariye uygun olarak inşa edileceğini açıkladı.

Milletvekili Çalık, AK Parti Malatya Daraltılmış İl Danışma Meclisi Toplantısında Malatya’ya yapılacak yeni Adalet Sarayının 2022 yılı Adalet Bakanlığının yatırım programına alındığı müjdesini verdi. 

Çalık, Malatya’da mevcut adliye binasının yetersizliğinden dolayı farklı noktalarda yürütülen adalet hizmetlerinin Malatya Yeşiltepe’deki eski askeri hastanenin bulunduğu alanda yerel mimariye uygun olacak şekilde yapılacak yeni adalet sarayı ile birlikte tek çatı altında toplanacağını söyledi. 

Milletvekili Çalık, Adalet Sarayının yaklaşık 150 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edileceğini ve adalet hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlayacağını, aynı zamanda vatandaşlara daha uygun imkanlar ile hizmet edilebileceğini ifade etti. 

BAKAN GÜL: MALATYA HER ŞEYİN EN GÜZELİNE LAYIK

Milletvekili Öznur Çalık, toplantıda Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü aradı. Bakan Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Malatya’ya dört dörtlük, Türkiye’nin en güzel Adalet Sarayından birini kazandıracaklarını belirterek, “Malatya her şeyin en güzeline layık. Adalet Sarayı binamızı yatırım programına aldık. Hayırlı olsun” dedi. Çalık, Adalet Sarayının yatırım programına alınmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN