Ah Gadan Alam Kernek

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım

PAYLAŞ
Ah Gadan Alam Kernek
Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım yapımı tekrar tekrar tamamlanan Kernek Parkı hakkında açıklamalarda bulundu. Her gelen belediye başkanının adeta altın yumurtlayan tavuğu gibi iş yapıyormuş gibi gösterilen ve her dönem yenilenen Kernek Parkı için yurt dışı bankalarından çekilen 4 Milyon 290 bin TL'lik JICA kredisine tepki gösterdi. Yıldırım açıklamasında şunları söyledi;

"HER BELEDİYE BAŞKANININ YAPBOZ TAHTASI: KERNEK"
Birçok şiire ve hikayeye konu olan Malatyamızın adeta simgesi haline gelen Kernek Allah'a şükür bu dönem de yenilendi. Her sene kara kara düşündüğümüz sanki Malatya'nın tek sorunuymuş gibi her gelen belediye başkanının yapboz tahtası haline gelen Kernek Parkı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında açılacakmış. Bir zamanlar Müslüm Babaların, Fahri Kayahanların sahne 
aldığı Kernek Parkı şimdilerde belediye başkanlarının sahne aldığı bir yere dönüştü. Yapılan yeni düzenlemeye baktığımızda bir öncekine göre aradaki 7 farkı bulun desek bulamayacağız. Peki ya neden ? Daha öncelikli sorunlar dururken, daha personellerinin haklarını vermekten aciz iken nasıl olurda milyonlarca lirayı gözü kapalı bir şekilde buraya gömersiniz ? 

"KREDİ ÇEKEREK İCRAAT KOLAY"
Kernek Parkının yenilenmesindeki gereksizliğe mi yanalım yoksa buranın yapımı için Japon menşeli bir bankadan 4 Milyon 290 bin TL'lik krediye mi yanalım. Haydi Kernek Parkının gereksiz yenilenmesine yandık, çekilen krediye yandık ama yapılan ihaleye göre 23 Mayıs'ta tamamlanması gereken bu yerin 29 Ekim'de teslim edilmesine ne diyeceksiniz ? Acaba yetkili firma bu 5 aylık gecikme yüzünden cezalandırıldı mı? Vallahi Malatya Büyükşehir Belediyesine ileriki dönemlerde başkan olacak kişiye Allah sabırlar versin. Efendiler çektikleri kadar kredi çekiyorlar zaten kendi ceplerinden birşey çıkmıyor, ödeme için de endişelenmiyorlar. 

"HANİ NEREDE TASAARUF?"
Cumhurbaşkanlığı, Tasaaruf Genelgesi ile bas bas tasarruf ilanatları verirken Malatya Büyükşehir Belediyesi bir park düzenlemesi için bile milyonlarca krediyi nasıl bu kadar rahatlıkla çekebilir? İnsanlarımız bu kadar ekonomik sıkıntı ile boğuşurken, dar boğazda iken hangi yönetim stratejisi ve hangi vicdani davranış milyonlarca lira kredi çekebilir ? Belediye hazineden ödenek alıyor, Esenlik, Motaş, Megsaş, Maski, Maşti gibi "sözde" kâr eden iştirakleri dururken acaba kasada para mı kalmadı da kredi çekiyorlar? Bu krediler yine halkın cebinden çıkacak. Kernek Parkına gidip ailesi ile oturanlar bu krediyi ödeyecekler. Ah Kernek vah Kernek, Gadan alam Kernek... Sana pek çok şiir yazıldı bir tane de biz yazalım Kernek..

Ah Gadan alam Kernek
Her gelen yıktı seni
Suyun şırıl şırıl akarken
Mışıl mışıl uyuttular seni Kernek
Bir zaman Muhterem Nur, Müslüm Gürses'in sahnesi iken
Şimdi belediye başkanlarının sahnesi oldun Kernek
Yanın yere gele Kernek, ne yaptık sana bize böyle edisin Kernek..

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN