100 Dönümlük Alan, Yeni Yatırımlarla Farklı Bir Hüviyete Bürünecek

Yeşilyurt Belediyesi, Şahnahan Deresi Ve Çevresinde Dönüşüm Yatırımlarına Hız Verdi

PAYLAŞ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Şahnahan Deresini Organize Sanayi Bölgesinden akan atık suyun oluşturduğu kirlilik ve kötü kokudan arındırıyoruz. Yeşil alanları ve ağaçlık bölgeleriyle eşsiz bir manzaraya sahip bu alanı ‘temiz bir çevre, sağlıklı hayat’ anlayışından yola çıkarak daha güzel ve daha ferah bir görüntüye kavuşturacağız.” diye konuştu. 
100 Dönümlük Alan, Yeni Yatırımlarla Farklı Bir Hüviyete Bürünecek
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın girişimlerinin ardından Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol neticesinde Yeşilyurt Belediyesine tahsis edilen 100 dönümlük alan; çevre düzenleme, yeşillendirme, mesire ve dinlenme alanlarıyla birlikte iç ve dış turizme kazandırılacak.
“ŞAHNAHAN’IN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ GÜÇLÜ YATIRIMLARLA KORUYACAĞIZ”
Şahnahan Mahallesinde uzun yıllardır mesire alanı olarak vatandaşlara hizmet verdikten sonra kapatılan 100 dönümlük mesire alanında başlatılan değişim ve dönüşüm yatırımlarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Şahnahan’ımız doğal ve tabiat güzellikleriyle, havası ve suyuyla çok değerli yaşam alanlarımızdan bir tanesidir. Birinci ve ikinci organize sanayi bölgelerimizin atık suyunun Beylerderesi Şahnahan bölgesine akmasından dolayı hem bölgemizin doğal zenginliklerini muhafaza etmek hem de burada yaşayan hemşerilerimizin mağduriyetlerini gidermek adına bu yılın ilk dönemlerinde gerekli girişimlerde bulunmuştuk. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız protokol neticesinde buradaki 100 dönümlük alanın devrini aldık. Burada hem temizlik hem de çevresel anlamda yaşanan sorunlara kökten çözüm bulabilmek adına yatırımlarımıza hız verdik. Gelecek nesillere temiz, sağlıklı ve güzel bir doğa emanet etmek adına hayata geçirdiği yatırımlar ve sosyal sorumluluk projeleriyle çevre ve doğaya yönelik hassasiyetini ispatlamış yerel bir yönetim olarak, Şahnahan bölgemizin daha temiz, daha ferah ve daha güzel bir hüviyete kavuşması adına çalışıyoruz. Birinci ve ikinci Organize Sanayi Müdürlükleriyle ortaklaşa bir çalışma yaparak burada ki atık suyu 2 km.deplase işini yaparak, hem yeşil alanlarımızı korumuş olacağız hem de bölgenin bir kısmındaki çevre sorununu gidermiş olacağız. Bu yılın sonuna doğru işin bu kısmını tamamladıktan sonra Valiliğimiz, Birinci ve İkinci Organize Sanayi Müdürlüklerimizin desteği ile aynı şekilde deplase işine önümüzdeki yılda devam etmeyi hedefliyoruz. Şahnahan Bölgemizdeki bu değişim ve dönüşüm yatırımlarımızın gerçeğe dönüşmesinde desteklerini esirgemeyen başta Valiliğimiz olmak üzere Birinci ve İkinci Organize Sanayi Müdürlüklerimize ve sahada çalışan görevlilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Çevremizi, yeşil alanlarımızı ve ormanlarımızı korumak, kollamak ve muhafaza etmek adına yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. “ dedi.

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN