Başkan Gürkan, Badminton Sporcuları İle Bir Araya Geldi

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan

Başkan Gürkan, Badminton Sporcuları İle Bir Araya Geldi İlçe Haberleri

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, birçok başarılara imza atan badminton antrenör ve sporcuları ile bir araya geldi. Başkan Gürkan, Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam ve Spor Merkezi’nin hizmete açılması ile birlikte badminton çalışmalarının daha modern bir ortamda yapılabileceğini söyledi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmalarını eski Atatürk Kız Anadolu Lisesi yanında bulunan Kapalı Spor Salonu’nda sürdüren badminton antrenörleri ve sporcuları ile bir araya geldi. Sporcularla bir süre sohbet eden Başkan Gürkan’a forma ve üzerinde 2023 RTE yazılı badminton raketi hediye edildi. Çalışmalar hakkında bilgiler veren Batminton Antrenörü Nazım Denizhan, “Malatya'da bu branşta ilk sekizin içerisindeyiz. 10 tane Milli takımda sporcum var. Bizim Malatya’da spor potansiyelimizde çok iyi, daha da iyi yere gidiyor. 100'ün üstünde lisanslı sporcumuz var. İnşallah bu önümüzdeki ay ve senelerde daha da iyi olacak. Malatya olarak Türkiye ve Avrupa çapında başarılarımız var. Balkan şampiyonuz var, Türkiye şampiyonumuz var. Katkılarından dolayı Battalgazi Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Sporculara başarılar dileyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, sporun önemine dikkat çekerek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; ‘Ben sporcunu zeki ve çevik olanını severim. Ve sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ Sağlam vücutlu bir fiziğe sahip olmak için de düzenli spor yapmak gerekir. Spor yapan insan pozitiftir. Spor yapan insanın pek kompleksleri olmaz, centilmendir, kibardır, naiftir, nezaketlidir, nezahatlidir. Ben sizin sporcularda o nezaketi, o kibarlığı, o zarafeti görünüyorum. Ayrıca centilmenlik noktasında da o kibarlığınızı gördüğüm süre içerinde müşahede ettim. Ben hepinize teşekkür ediyorum, ayrıca yapmış olduğunuz spor tabi Türkiye'de çok yaygın bir spor olmaması ile beraber Malatya'da bu sporu sevdirmiş olmanız, insanlara bu konuda iyi duyurmuş olması ve Malatya'mızda Türkiye şampiyonu, Milli takıma giren sporcularımız olması, Balkan şampiyonu ve Avrupa'da ve Dünya'da dereceye giren sporular olması bizim yüzümüzün akıdır. Bu konuda Nazım Hocaya ve siz değerli antrenörlere ve sporcularımıza teşekkür ediyoruz, başarılarınızın devamını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bizlerde belediye olarak, belediyeciliği sadece hizmet anlamında değerlendiren bir belediyecilik anlayışı içerisinde değiliz” diyen Başkan Gürkan, “Biz insanı temel alan, esas alan ve insanın temel ihtiyaçları hiyerarşisi içerisinde neler varsa o anlamda hizmet veren bir belediyecilik anlayışı içerisindeyiz. Yani insanı bütün olarak düşünüyoruz. Tabi Yeşil Kuşak kapsamında yaklaşık 200 dönümlük bir alanı biz Malatya'nın şehir kampı olması noktasında 2014 yılında göreve geldiğimizde ifade ettik. Burada bulunan ve ekonomik olduğu doldurmuş, depreme dayanıklı olmayan Atatürk Kız Lisesi’ni Selçuklu Mahallesi’nde bulunan bir mekana taşınması ve akabinde de buranın yeşil alan olmasını düşünüyorduk. Atatürk Kız Anadolu Lisesi’ni yeni yerine yaptık. Bu alanı da Yeşil Kuşak Projesi kapsamında değerlendireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi şehirlerimizdeki yapacağımız parklarsa şairlerimizin şiirlerini yazacağımız, sporcularımızın sporunu yapacağı, edebiyatçıların romanını yazacağı, sanatçıların sanatını icra edeceği bir mekan oluşturma gayreti içerisindeyiz. Bunun içinde stadımızı da millet bahçeleri olarak Yeşil Kuşak kapsamı içerisinde değerlendirilecektir. Sosyal ve Yaşam Merkezi faaliyete geçerse oraya geçersiniz. Yaşam ve Spor Merkezimizde daha modern tesislerde sporunuzu yapacağınız alanlar var. Sizlerle beraber olmaktan mutlu olduğumu söyleyeyim arkadaşlar, ben sizlere teşekkür ediyorum. Spor yaşamınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

 • Gürkan, Beydağı Mahallesindeki Park Çalışmalarını Yerinde İnceledi
 • Fendoğlu'nun, 'Gaziler Günü' Mesajı
 • Toplumun her kesimiyle kesintisiz iletişim halinde olacağız
 • Çalık, Şeker Fabrikası’nın pancar alım kampanyası törenine katıldı
 • Başkan Çınar, Canlı Hayvan Pazarı Esnafının Taleplerini Dinledi
 • Hekimhan Belediyesi Yeni Hizmet Binasına Taşınıyor
 • Vali Kaban'ın Gaziler Günü Kutlama Mesajı
 • Hayalleri gerçek oldu
 • Başkan Avşar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerini Ziyaret Etti
 • İl Emniyet Müdürlüğünce Okul Çevresinde Asayiş Uygulaması
 • EYMS- Ç.Rize Maçı Biletleri Satışa Çıkıyor
 • Erol Bulut:'3 puan almak istiyoruz'
 • Rektör Prof. Dr. Karabulut için AYBÜ’de veda töreni düzenlendi
 • ‘Su Tasarrufu’ Etkinliği Düzenledi
 • Malatya’da Ahilik Kültür Haftası kutlandı
 • TESK, TOBB ve Türk-İş Başkanlarından MESOB’a ziyaret
 • Türkiye’yi ekonomik darbe girişimiyle de dize getiremeyecekler
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom