Yimpaşın binası büyükşehire devredildi

Yimpaşın binası büyükşehire devredildi

PAYLAŞ

Başkan Gürkan, yıllardır atıl halde duran YİMPAŞ binasının Büyükşehir Belediyesin devredildiğini söyledi. 24 Ocak Depreminden sonra Bakanlık tarafından depremzedelerin yaralarını sarmaya yönelik Bakanlık tarfından başlatılan projeleri yerinde incelemek amacıyla Malatya’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la yemekte bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, mülkiyeti hazineye ait olan yıllardan beri atıl halde duran YİMPAŞ binasının Büyükşehir Belediyesine devrinin yapıldığını belirterek, “Oradaki çalışmaları en hızlı şekilde yürütüp Malatyalıların hizmetine sunacağız” dedi.

Özetle Yimpaş Binası

Yozgat Merkezli YİMPAŞ HOLDİNG tarafından 2000 yılında alış-veriş merkezi olarak hizmet vermeye başlayan bina bir süre sonra kapatılmış, holdingin vergi borçları nedeniyle Hazineye devredilmişti. Atıl halde duran bina zaman zaman yurt, İlçe Belediye hizmet binası gibi değişik fonksiyonlarda en son olarak da, SGK hizmet binası olarak değerlendirilmesi tartışmalarına konu olmuştu.  

İş Makinelerinin kredisi Bakanlıktan

Bakanlığın Malatya’ya olan katkılarının zirve yaptığını belirten Başkan Gürkan;, “bu yıl 350 milyon TL sadece alt yapıya yatırım yapılacağı ve Çarşamba günü teslim alacağımız 100’e yakın iş makinesinin kredisi Sayın Bakan’ımızın temin ettiği kredilerle sağlandı. Bu iş makineleri de hem makine parkımızın araçlarının yenilenmesi noktasında çok önemli. Çevre ve şehircilik Bakanlığı’nın Malatya’ya hizmeti çok büyüktür. Bu anlamda kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: ERTV

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN