Stres İle Beslenmek - Zirisa Şirvan Yücel

Stres İle Beslenmek


Günümüzün vebası olan stres herkes de var. Bu önemli konuyu Dünya Değişim Akademisi'ndeki Değişim Uzmanına sorduk. Bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.
'' Zira geçmiş ile geleceği sürekli düşünen ve şimdiyi kaçıran insan mutlaka gerilmeye başlar. Çünkü kişi geçmiş ile gelecek arasında gerilmiş bir ip gibidir. Peki, çözüm nedir? Şimdiye güvenmektir çözüm.
Zira bir insan şimdiye güvenmediği için geleceği düşünür ve geleceği düşünebilmesi için geçmişe ihtiyacı vardır. Çünkü stresli insanın tüm geleceği tekrarlanan geçmiştir veya geçmişin tekrarlanan stresleridir.
Sokakataki insanların hepsi yorgun görünüyor. Neden acaba? Çünkü hepsi hayatta kalmak için mücadele ediyor ve mücadele eden insan mutlaka stres ile beslenmeli.
İşte stres yorucu bir olgudur. Stres iş bitiricidir ama aynı zamanda insan da bitmiş olur. Zira işi bitirmek için insanın strese ihtiyacı var. Fakat insan işi bitirirken stres de insanı bitirir. O yüzden sokakalarda bu kadar bitkin insan görüyoruz.
İşten sonra işleri bitmiş ama kendileri de bitmiş. İşte bütün mesele iş bitirip kendini bitirmemektir. Peki, insan bunu nasıl yapabilir? Stresi kontrol ederek çünkü kontrolsüz stres insan bitiricidir.
Küresel toplum herkese mücadele etmeyi öğretiyor çünkü başarılı olmak için mücadele etmek gerekiyor. İnsanların yetiştirilişi tamamen rekabet ve çalışma üzerine kuruludur. Herkes farkında olmadan egosunun kuklasıdır ve ego mücadeleyle beslenir.''
 

sirvanyucel@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Tem

Zerafet

23Haz

Teslimiyet Armağanı..!

01Haz

Değersizlik Nedir?

12Mar

Sır Nasıl Algılanır?

25Şub

Barış Stratejisi