Stres Artışı


Bu durumun nedenini Dünya Değişim Akademisin'ndeki Değişim Uzmanına sorduk çok etkili ve ilk kez  açıklanan bilgileri sizlere aktarmaya aracı oluyorum.
'' Yeryüzündeki bütün çatışmaların nedeni yanlış anlama ve yanlış anlamadan kaynaklanan strestir. Zira kadın ve erkek farklı dillerde konuşuyor ve birbirlerini anlamıyor. Peki çözüm nedir? Çözüm empati kurma yetisini kullanarak strese girmemektir.
Kadın ve erkek birbirlerine sarıldıklarında  stres ortadan kalkar ve sarılma aracılığıyla insan sonsuz yaşamın içine girer çünkü sarılan bedenlerin içindeki öz sonsuz yaşama sahiptir. Varoluşsal aşk insanı gevşetir çünkü stresini alır.
Koşulsuz sevgi olmazsa insan stresini atamaz ve gevşeyemez. Birey gevşediğinde ve stresten özgürleştiğinde, yaşamı sevgiyle dolar. Gergin ve stres dolu insan âşık olamaz. Zira gerginliğin nedeni dünyevi amaçlardır.
Stresli insan başarılı olur ama koşulsuzca sevemez çünkü koşulsuz sevgi amaçsızdır. Koşulsuz sevgi amaçsızdır çünkü var olmak için var olur, herhangi başka birşey için değil. Koşullu sevgi ise amaçlıdır, o yüzden de stres yapar.
Servet bir araçtır ama sevgi değil. İnsan sevgiyi bir araç gibi kullanmaya başlarsa strese girer. Strese girmemek için sevgi nedensiz olmalıdır. Zira koşulsuz sevgi kendi içinde sondur, varoluş noktasıdır çünkü devamında sadece sevgi var.
Dünyevi bir amaç olduğunda zihin bu amaç doğrultusunda düşünür ve sevgi azalır, stres ise artar. Dünyevi amaca varmak için uğraşan zihin gerilecek ve strese girecek çünkü amaç şimdi değil, gelecekte yerine getirilebilir.''
 

sirvanyucel@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • ZEYNEP ADIGÜZEL ERDOĞAN | 27 Aralık 2020 23:01

    Müthiş bir yazı .

YAZARIN SON 5 YAZISI
05May
28Nis

Hırs Ağacı

14Nis

Kıskançlık Tetiği

07Nis

Aşk Egoyu Eritir

21Mar

Ruh Eşi Ve Anlayış