Gerçek Bağımsızlık Nedir?


Herkes bir çok şeye bağlı bu bağlılıklar çoğu zaman acı verebiliyor. Peki bağımlılıklardan nasıl kurtulabiliriz? Gerçek bağımsızlık nasıl olur? Bağımsızlık bize nasıl bir özgürlük sunar? Bağımsızlık mutluluğa neden olur mu?  Bu ve bunlara benzer soruların cevaplarını Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarına sorduk ve çok etkili cevaplar aldık bu bilgileri sizlerle paylaşmak isterim.
"İNSAN, bu fani dünyanın geçici nesnelerine bağımlılığın acı verdiğini ve bu nesnelerin bir gün kaybedileceğini kavrayınca bağımsızlığa ulaşır. Bu tür insanın zihni, olumlu ve olumsuz her türlü koşulda dengesini kaybetmez. Gerçek bağımsızlık dünyadan kopmak değildir, bütün geçici zevklerin ötesine geçmektir. Bazıları bağımsız olmak için toplumu terk eder, bedenin doğal dürtülerine direnerek onları bastırır ve yaşamı reddederler. Bu tür çabalar sadece acılara neden olur.
Gerçekten bağımsız olan insan hayatı inkâr etmez, yaşamın değişen biçimlerinin içindeki değişmez özle temas etmek için onu kucaklar. Bu tür insan tatmin hissiyle dolu olduğu için hiçbiri şeye bağlanmaz. Kainattaki bütün varlıkların, Evrensel Bilinç okyanusunun titreşen bireysel dalgaları olduğunu görür ve onlara bağlanmadan temas eder ve sonsuza olan sevgisinden dolayı tarifsiz mutluluğun keyfini çıkarır."
 

sirvanyucel@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Evrim Birgul | 10 Mart 2020 09:57

    "....Kainattaki bütün varlıkların, Evrensel Bilinç okyanusunun titreşen bireysel dalgaları olduğunu görür" Çok etkileyici bir ifade !!......

YAZARIN SON 5 YAZISI
24Şub

Öfke Ve Depresyon

18Şub

Üremek

10Şub

Hoşnutluk

04Şub

Saygılılık

29Oca

Sırrın Ulaşılmazlığı