Cesaret ve Yenilenme - Neval Kütük

Cesaret ve Yenilenme


Korkuları aşmak ve ötesine geçmek, yeniyi kucaklayarak, yeniye adım atarak gerçekleşir. Bilinmeyene ve yeniye doğru ilerleyince cesaret de peşinden gelmektedir. Yenilenmek, tekamül etmenin, olgunlaşmanın, gelişmenin ve değişmenin temelidir. Yenilenmeden cesaret dolu yeni bir hayata ‘merhaba’ diyemezsiniz.


Hayatın tadını çıkarmak için korkuları aşmak ve yenilenmek gerekir. Eski bilinen şeyler sıkıcıdır ama yeni şeyler hep canlıdır. Siz içinizdeki öz varlığınıza odaklanınca, eskiler buharlaşır ve dışarı atılır. O zaman yepyeni olan güzellikler bünyenize nüfuz etmeye başlar.


Yalnızca cesur olan insan hayatı yeniden yaşamaya başlar çünkü yeni ile temasa geçer. O zaman yeni yaşam sayfası açılır. Kaderinizi yeniden yazmaya başlarsınız. Eski yol güven telkin eder, o yolun sizi nereye götüreceği bellidir. Bu yüzden yeni yol, cesur insanı heyecanlandırır ama korkak insanı korkutur. Tekrarlamalar sıkıcıdır, yeni olan ise heyecanlandırıcıdır.


Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla sunulan ‘’Cesur Olma Sanatı’’ Değişim Programı ile içinizde var olan cesaret uyanacak, risk almaktan ve yeniye adım atmaktan korkmayacaksınız. Rehberiniz sevgi olacak. Böylece koşulsuz sevgi yağmuru sayesinde gerektiğinde esnek gerektiğinde de meydan okumayı öğreneceksiniz. Unutmayın ki, başınıza gelen her şeyden siz sorumlusunuz.

 

‘’Cesur Olma Sanatı’’ Değişim Programı’ nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada korku ve cesaret ile ilgili derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

 

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

 

Değişim Sanatı sayesinde cesaretinizi toplayıp yeniye adım atın, içinizdeki tüm eskiler yakıp kül olsun ve tıpkı efsanevi Anka kuşu gibi hayata her gün yeniden doğun. Tüm korkulara rağmen cesaretle ileriye doğru adım atın.

 

Mutlu değişimler..

Neval Kütük

Değişim Uzmanı

Dünya Değişim Akademisi

www.dunyadegisimakademisi.com

nevalkutuk77@gmail.com

0530 877 06 04

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Eyl

Coşku Kanatlarıyla Uç!

01Eyl

Neşeli Olma Sanatı..!

21Ağs

BEDEN KÖLELİĞİNDEN KURTULUŞ

12Ağs

BAŞARININ SIRRI: TEK ODAKLI ZİHİN

28Tem

Stres Kurtuluşu