Bilgelik Yolu - Neval Kütük

Bilgelik Yolu


Bilgelik kendinizi tanımanızı ve bilmenizi sağlayan bir özelliktir. Bilgelik sayesinde kendinizi yeniden keşfeder ve kendinizle bütünleşerek kendinizi aşarsınız. Bilgelik yolunda olan insan, bilgi sınırlarının da farkındadır. O, değişimle birlikte akar ve geniş bir vizyona sahiptir.

 

Bilge yolcusu, içindeki bilgelik ışığını herkesle paylaşır. Şefkat, merhamet ve koşulsuz sevgiyle yoluna devam eder. Böylece bilgelik yolundaki tüm engeller aşılır, sis dağılır ve her şey netleşir. Bilgelik sayesinde her şey olduğu gibi görülür ve kişinin tüm olaylara karşı bakış açısı anlayışlı olur. Ancak ve ancak şiddetten ve nefretten özgürleştiğinizde ve tüm negatifleri yıkıma uğrattığınızda bilgelik tohumları açar.

 

Bilgelik yolunda devam ettiğinizde özünüze daha çok yaklaşacaksınız ve saadet, huzurla dolacaksınız. Dünya Değişim Akademisi’nde Değişim Uzmanları aracılığıyla gerçekleşen Değişim Sanatı sayesinde karşınıza çıkan tüm engeller aşılır, yolunuz bilgelik ışığıyla aydınlanır. Bilgili olma olgusu, bilgelik deneyimlerine dönüşür. Bilgili olma, bilgi biriktirmedir ama bilge olma, şimdide kalma, tüm geçmişten özgürleşme, yeniye kucak açmadır.

 

Dünya Değişim Akademisi’nde ‘’Kendini Bilme Sanatı’’ Değişim Programı ile öz varlığınıza yaklaştıkça kendiniz olacaksınız. Doğal ve samimi oldukça kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Böylece kendinizle yüzleşecek, kendinize karşı anlayışlı olacak ve kendinizi suçlamayacaksınız. Kendinizle kucaklaşacaksınız ve dostlaşacaksınız. Yaşamda mutlu ve başarılı olmanın sırrı da budur!

 

 

‘’ Kendini Bilme Sanatı’’ Değişim Programı”nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika  sürüyor.  Her çalışmada kendiniz ve doğal olmanızın önündeki tüm engelleri ortadan kaldıran derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.   

 

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

 

Yaşamınızı ertelemeden bilgelik yoluna adım atın ki, her an’ınız huzur ve mutlulukla dolup taşsın. Böylece hem kendinizi hem de tüm dünyayı değiştirebilirsiniz.

 

 

Mutlu değişimler..

 

Neval Kütük

Değişim Uzmanı

Dünya Değişim Akademisi

nevalkutuk77@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 2

  • Ercüment | 15 Kasım 2021 22:04

    Harika.. Teşekkürler.ö

  • ZEYNEP ERDOĞAN | 08 Kasım 2021 22:45

    Harika teşekkürler

YAZARIN SON 5 YAZISI
10Eyl

Coşku Kanatlarıyla Uç!

01Eyl

Neşeli Olma Sanatı..!

21Ağs

BEDEN KÖLELİĞİNDEN KURTULUŞ

12Ağs

BAŞARININ SIRRI: TEK ODAKLI ZİHİN

28Tem

Stres Kurtuluşu