Tebrikler Çocuklar, Başkan Pamuk Eller Cebe..! - M. Said Yalçın

Tebrikler Çocuklar, Başkan Pamuk Eller Cebe..!


Hatay deplasmanında ,futbolcularımız harika bir performans göstererek galibiyetle döndüler. Bu güzel futbol için şahsım adına teşekkür ediyorum. Ve bu güzel futbola ve galibiyete artık yönetimin pamuk ellerini cebine götürerek futbolcuların  alacaklarını ödemesi lazım…
Hatay futbolcularına hakikaten 90 dakika nefes aldırmadı futbolcularımız. Oyunun her dakikasında oyun üstünlüğünü korudu taki son 10 dakikaya kadar.Özellikle defans ve orta saha arasındaki uyum ve yardımlaşma hakikaten harikaydı. İlk yarısı her ne kadar golsüz sonuçlansa da, pozisyonları değerlendiremeyen forvet oyuncularımızdan Umut ve Kubilay bizlere adeta ecel terleri döktürdüler..İlk dakikalardaki Umut’un kaçırdığı gol ise , şaşkınlıkla karşıladık. Kubilay’ın kaçırdığı goller ise bizleri fevkalede üzdü. Nihayetinde futbolcuların motivasyonları iyi derecede yüklenmişti. Maçı almak için sahada basmadıkları yer , pres, yardımlaşma kim ne derse desin Hatay karşılaşmasında her şey yerli yerindeydi. Düşünmeden edemiyoruz tabiki, kubilay’ın ve Umut’un yerinde başka forvet oyuncularımız olsay dı, sonuç daha farklı olabilirmiy di..?
Hatayspor’un golcüsü Boupendza hakikaten iyi control altına alındı. İki defa kendine pozisyon buldu birinde golü aldı, diğerinde ise kalecimiz Ertaç harika bir refleksle topu çelmeyi başardı.Zeki Yavru’nun ikinci yarıda hakikaten büyük ustalık gerektiren golü ise şapka çıkartılacak cinstendi.77’de gelen Adem Büyük’ün penalty golü ise bizleri bir hayli heyecana soktu. Son dakikalardaki nefes kesen karşılaşmada futbolcularımızın sahadaki sakinliği de göze çarptı. Her ne kadar 90 dakikalık oyun 10 dakika kadar uzasa da, 87 de gelen Hatay’ın golü ile bir nebzecikte olsa korku dolu anlar gelse de , o dakikadan sonraki futbolcularımızın başarısı da , sakinliği de hakikaten takdire şayandı.
Bu tip atmosferi yüksek karşılaşmalar da yakaladığın pozisyonları da mutlaka değerlendirmen lazım. İlk yarı ve ikinci yarıda ki kaçrıdığımız goller ileriki haftalar için bizi zora sokabilir. Bu konu da özellikle forvet oyuncuları bu konuda çalıştırılmalı ve gereken talimatlar verilmeli..
Hakem Ramazan Keleş bazı pozisyonlarda sakin gözükse de, verdiği kararlarda kendide tatmin olmadı. Bazı pozisyonlarda verdiği kararlar iç açıcı olmadı. Seyiricili bir Hatay deplasmanında oynamış olsaydık, sanırım seyircinin etkisi altında kalacak karar verebilirdi düşüncesindeyim..Ama geneli iyi bir yönetim sergiledi diyebiliriz.
Gelelim sorunun en büyüğüne.. Yönetim artık bu çocukların alacaklarını ödemeli. Mevcut kadro korunacaksa ki durum onu gösteriyor, bu çocukların hakları bir an evvel ödenmeli ve motive edilmeli. Galatasaray maçı öncesi yönetim nerden bulur bilemeyiz ama, futbolculara mutlaka ödeme yapmalı..
 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!