Mücadelede yok,İsteksiz Futbol var..! - M. Said Yalçın

Mücadelede yok,İsteksiz Futbol var..!


Yeni Malatyaspor Göztepe deplasmanından isteksiz futbolu ile sonuca giderek bir puan almayı başardı. 90 dakika Adem Büyük’ün ayağına ya 3 yada 4 top değdi.Mallan kalite kumaş..
Yeni Malatyaspor’da Hafes ve Hadebe’nin sakatlığı, Youssef’in Başakşehir’e transferi sonrası akabinde Ertaç’ın omuzundaki sakatlığının devam etmesi bir çok eksiklikle , yeni transferlerin ilk 18’de yer almış şekilde Göztepe karşılaşmasına çıktık. İlk yarı istatiğine baktığımızda yüzde 61’e yüzde 39 ile Göztepe’nin ezici bir üstünlüğünü gözlemledik.Tutuk başlayan orta sahada bir türlü istenileni veremeyen , atakların varoluşuna karşı önlem almada zorlanan bir Yeni Malatyaspor izledik ilk yarıda. Orta sahada çok koşan Acguah kırmızı görmek adına varını yoğunu harcadı. Yorgunluktan bitkin düşen Acguah toplarıda bir çok pozisyonda ezdi. Adem Büyük Galatasaray maçında başlayan formsuzluğu Göztepe karşısında da sürdürdü. 90 dakika boyunca dikkat ettim, ayağına ya 3 ya 4 top değdi. Bir türlü istenilen futbolu sahaya yansıtamadığı gibi, o alışageldiğimiz asistleri de malesef yoktu Ademin.
Stephen Mallan takıma adapta sürecini atlatmış ve çabucak kaynaşmış görüntüsü Verdi. Takım ile bir antrenman yapan Mallan , ilk maçında golünü de atarak kalite kumaş olduğunu gösterdi. Tetteh ile iyi ikili olacağına inanıyorum.Tetteh bir gol bulmuş olsa özgüveni artacak nitekim şansızlığı bu maçta da sürdü. Harika bir volesi direkte patladı.
Göztepe karşılaşmasında iyi futbol oynamamakla birlikte isteksiz futbolumuzda göze çarptı. Maç sonrası beyanatında Hamza Hoca, iyi oynamadığımızı artık Kabul ettiğini nitekim mücadelenin var olduğunu açıkladı. Şu karşılaşma da, defansta Wallace iyi gününde olmayaydı, şu maçı farklı kaybedebilirdik. Chabeake kanatta varlığı yokluğu belli olmadı.Kanatı adeta yol geçen hanı oldu.
Abdul Samed Göztepe karşılaşmasında da kurtardığı kritik hamleleri ile puan almamıza vesile oldu.Hafes’in yokluğu kanadı Bülent Cevahire bırakırken , sol kanattan da bir çok atakları izledik Göztepe’nin. Hafes’in süratı ve kanadında ataklara katılması rakip takımları güç durumda bırakıyor, takımda yer almayışı kanadındaki yokluğunu hissettirmekte.
Stoper mevkiinde Hadabe’nin yokluğu her zamanki gibi belli oldu. Semih kalite kumaş olmasına karşılık yaşı ve yıllardır futboldan uzak oluşu bazı pozisyonlarda defansta zor anlar yaşatmakta. Velhasıl kelam Yeni Malatyaspor Göztepe karşısında ligin en berbat futbolunu, en isteksiz ve olumsuz futbolunu sergiledi. Maçın hakkı şanslı günümüzde olmamız vesilesiyle akabinde Göztepe ileri uç futbolcularının beceriksizliği sebebiyle beraberlik geldi. Şu karşılaşma öncesi geriye baktığımızda hiç bu kadar ezik futbol oynadığımızı hatırlamıyorum. 
Bir gerçek varki; Teknik heyet ve futbolcular arasında bir sorun yaşanmamakta. Nitekim futbolcuların şu isteksiz halini şahsım olarak yönetime bağlamakla birlikte, ödemelerin gerçekleşmemesi diyebiliriz sanırım.Pazartesi sahamızda Trabzon ile karşılaşacağız. Zor bir maç bizi bekliyor. Trabzon maçı öncesi yönetim çocukların alacaklarını ödemeli ve motive etmelidir. Hatta bir zahmet Adil Gevrek ve yönetimi yarından itibaren takımın yanında olarak, pazartesine kadar yoğun bir çalışma içerisine girmeli. Trabzon maçı öncesi Futbolcuların alacakları ödenmeli..Yoksa gidişat iyiye gitmeyebilir.
Hamza Hoca’nın elinde geniş bir kadro bulunmakla birlikte, her mevkide 2 yada 3 futbolcu bulunmakta. Cueva’ya 30 dakika dayanan zihniyetin, Göztepe karşısında en azından 90 dakika şans vermeyip te ikinci yarı oyundan almalıydı Ademi..Zuqouı’ye neden şans verilmez bunuda anlamış değiliz..İkinci yarı oyuna giren Aly Male’de sanırım iyi futbolcu olduğunu bizlere ispatladı..
Pazartesi saat 19.00’da Malatya’da Trabzonu ağırlayacağız. Göztepe karşılaşmasındaki futbol mantalitesi ile umarım sahaya çıkmayız..Rast gele diyelim…
 
 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!