Adalet dağıt Adalet..! - M. Said Yalçın

Adalet dağıt Adalet..!


Yeni Malatya Spor her maç sonrası mavi boncuk dağıtımı başladı. Hamza Hamzaoğlu futbolcular arasında adalet bağını kuramadı. Gitmek için çırpındır Hamza Hoca. Saçma Sapan kadro ve akabinde saçma sapan değişiklikler..Kısacası Hamza hocaya karışacak, bir mekanizma olmadığı için atını kafasına göre dönderiyor..
Bundan 4-5 hafta öncesi yönetimden tutunda Teknik heyeti ve şehrin ileri gelenlarini uyara uyara bir hal olduk.Bu takımın gidişatı hiç iyi değil diyorduk. Ne var ki bazı kesimler sonuç odaklı düşünceyi bizlere hatırlatıyorlardı. Sonuç odaklı lehimize sonuçlansa da, ben her zaman ileriyi tehlike olarak gördüm. Ve tecrübelerimi sizlerle paylaştım. Bazıları özel mesajla, bazıları da arayarak günümüz futbolunda sonuç odaklı futbol var demekten kendilerini alamıyorlardır. Senin yönetimin amatör. Günü kurtarma çabasında. Teknik heyete gücü yetmeyen bir başkanın var. Hamza Hamzaoğlu’da futbolcular arasında kibir gurur yaparak adaleti sağlayamadı. Başkan desen futbolcuları satma ve kendini kurtarma derdinde.Şehrin ileri gelenleri de uykuda…Bunca olumsuzluk varken, takımın iyi gitmesi de doğal olarak zor görünmekte..
Peki Yeni Malatya Spor’da görünen büyük oranda bir maddi kriz var. Onun üstüne beceriksiz bir Teknik heyetimiz var adaleti dağıtamayan.. Ve haftalardır yırtınıyoruz. Bu takım ileriki haftalarda muazzam bir düşüş yaşayacak. Futbolun f harfinden anlayan (yalakalar ve yağcılar hariç) herkes bu takımın gidişatının iyi olmayacağı yöndeydi. Peki kardeşim bu şehrin ileri gelenleri nerde..?Futbolla yatıp futbolla kalkan bir kentin taraftarlarını kahretmeye kimin hakkı var. Deyimi yerindeyse, nerde bu milletvekilleri, nerde bu yerel yöneticiler, nerde bu stk’lar.. 
Bu saatten sonra Hamza Hamzaoğlu takımda kalmamalı. Keza aynı şekilde Adil Gevrek ve yönetimide. Özel izin alınıp mali kongre yapılmalı. Arkasından genel kurul. Bu başkan bu takımdan en az 3 futbolcuyu satıp haydi eyvallah bana diyecek..Diyecek te buna önlem alacaklar nerde…?Geçen seneden ders alan bir görüntü sergilemiyor Adil Gevrek..
Son 4 haftaya baktığımız da, Özellikle Ertaç’taki düşüş yan toplarda hatalı çıkışları ile gelen goller, defansta 2 senedir top oynamayan ve bu ağır tempo da saçmalayan Semih, Hadebe gibi defansta duvar olan bir futbolcuyu yedekte oturtma, Sevgili oğlu ve prensinden bir türlü ayrılamayan, Cueva gibi bir futbolcu ki tüm futbol otoriterlerini kendine hayran bırakan bir futbolcuyu kin nefret ile dışlaman,Orta sahada yetersiz olduğun  kesin ve kati olmasına ragmen ilk 18’e dahi amadığın Zuquki’ye olan takıntın daha ne sayayım Hamza Hoca sen adaletli değilsin..Bir an önce takımı bırakıp gitmen herkesin menfaatine olacaktır.
Kötü gidişatın mimarı elbetteki Adil Gevrek ve yönetimidir. Geçen seneden ders almayıp bu senede aynı nağmeleri yapan futbolcu satıp köhneleşmiş futbolcu alarak kendini rahatlatma derdinde olan başkanı şu anda sosyal medyada istifa çağrıları çığ gibi büyümekte. Ne gereği vardı bunca rezilliği bize tattırman. Zamanında çıkıp gitseydin şu anda baştacıydın ama şu anda istifaya çağrılıyorsun .. Bu demek değildir ki, futbolcular alacaklarını alamadığı için futbol oynamıyacak ve bizlere üzüntü yaşatacak. Kimsenin parası kalmamıştır bir kulüpte. Keza şu anda bir irdelerseniz, super ligde borcu olmayan ve futbolcuların bütün borcunu ödeyen bir kulüp göresiniz. Kayseriyi gördük, duyumlar tabiki onlarda paralarını almada zorluk yaşıyorlar. Ama o gencecik pırıl pırıl futbolcuları ile lige tutunmaya çalışıyorlar.Herkes işini yapmalı elbetteki. Başkan ve yönetim maddi bağlamda adaletli, Tekink heyet futbolcular konusunda adaletli, futbolcularda aldıkları para konusunda sahada adaletli olacak…
Son 4 haftada 10 puan kaybettik. Erzuruma mağlup olduk can suyu olduk adamlara..Gittik Ankaragücünden 3 yedik. Akıllanmadık sahamızda Sivasspor la zar zor beraberliği yakaldık. Arkasından bir can suyuda Kayseriye verelim dedik . Bu yönetim şekli ile şahsım adına Hamza hoca ve ekibi, akabinde Adil Gevrek ve ekibi sitifa…
 

saidyalcin@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
23Tem
17Tem

Malatya Futboldan Tiksindi..!

04Haz
21May

İşkence Sona Erdi..!

24Nis

Hakemlerin Ligi …!