Saadet Partililer Doğanşehiri Ziyaret Etti

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Osman Cemali Marasalı İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Doğanşehir’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Saadet Partililer Doğanşehiri Ziyaret Etti
İlçe Haberleri
Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Osman Cemali Marasalı İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Doğanşehir’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Haber Editörü: Malatya Cadde

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Osman Marasalı beraberinde bulunan İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Doğanşehir ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Doğanşehir ilçe teşkilatının çalışmalarını yerinde inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.

      Vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Marasalı: “Bizim de yakınen tanık olduğumuz ve defaatle dillendirdiğimiz konularda bugün halkımızın canının iyice yandığını görüyoruz. En çok duyduğumuz şikayet başta ekonomi alanında geliyor. Doğanşehir ilçemiz büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlayan insanlardan oluşuyor. Artık Doğanşehir’de yetişen ürün üreticimizin, çiftçimizin emeğini karşılamıyor ve emeğinin karşılığını alamayan üreticimiz artık üretmemeye başlıyor. Biz ülke olarak teknolojide, sanayide, tarımda dışa bağımlı bir ülkeyiz. Bizim ekonomide temel sorunumuz üretemeyen bir ülke oluşumuzdan kaynaklanıyor.

      Ekonomi boyutu sorunların sadece maddi yüzü. Bunun birde manevi boyutu var. Maddi olarak geri kaldığınızda bunu kısa vadede doğru politikalarla düzeltme imkanınız var; ancak yaşadığımız manevi tahribat korkunç seviyeye ulaşmış durumda. Toplumun bel kemiği olan aile kurumu tehdit altındadır. Boşanma olaylarındaki artış, İstanbul sözleşmesinin yol açmış olduğu zararlar bizleri derin endişelere sevk etmektedir.

      Şunu açıkça belirtmeliyim ki ekonomiyi doğru politikalarla kısa sürede düzeltebilirsiniz. Manevi tahribatı düzeltmek ise bir nesli yeniden ihya etmek demektir ki öyle kısa vadede yapılabilecek bir şey değildir. Her zaman söylediğimiz gibi Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder.

      Bizler Saadet Partisi olarak Önce Ahlak ve Maneviyat düsturuyla, nesli ihya ederken ülkemizi de her alanda kalkındırma gayreti içerisindeyiz. Aziz milletimizin de desteğiyle bunu başaracağımıza olan inancımız tamdır.” Açıklamasında bulundu.

Bülten Son Güncelleme: 21 Eylül 2019 23:33

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN