Özdemir Asaleten Atandı

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü iken görevden alınan Battal Kanbay'ın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınmasının ardından

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Malatya İl Milli Eğitim Müdürü iken görevden alınan Battal Kanbay’ın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınmasının ardından 11 Nisan 2022’de Rizeli olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hatice Özdemir vekâleten atanmıştı. Resmi Gazetede yayımlanan kararla, Özdemir’in asaleten ataması yapıldı.

1972 yılında Rize’de doğdu. Babasının emniyet mensubu olması nedeni ile Ankara, Şanlıurfa ve İzmir illerinde eğitim gördü. Ortaokul ve lise yıllarında lisanslı oyuncu olarak basketbol sporu ile uğraştı.

1993 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Matematik alanında lisans eğitimini tamamladı.

Çalışma hayatına 1997 yılında özel sektörde finans alanında başladı. 2002 yılında Millî Eğitim Bakanlığı bünyesine Matematik Öğretmeni olarak atanan Özdemir, Ankara’da göreve başladı ve burada iki yıl öğretmenlik yaptı.

2004-2016 yılları arasında İstanbul’da farklı okullarda öğretmenlik, müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve okul müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2016 yılında İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atanan Özdemir, bu görevini 11.04.2022 tarihine kadar 6 yıl yürüttü.

Özdemir, 11.04.2022 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü olarak Malatya iline atandı.

Evli ve 3 çocuk annesidir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN