Öğretmenlik mesleği pedagojik formasyon sorununu TBMM gündemine taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, öğretmenlik mesleği pedagojik formasyon sorununu TBMM gündemine taşıdı. Prof. Dr. Sefer Aycan, gençlerin tereddütlerinin giderilmesi için açıklama yapılması gerektiğini bildirdi.

PAYLAŞ

ANKARA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, öğretmenlik mesleği pedagojik formasyon sorununu TBMM gündemine taşıdı. Prof. Dr. Sefer Aycan, gençlerin tereddütlerinin giderilmesi için açıklama yapılması gerektiğini bildirdi.
TBMM Genel Kurulunda söz alan MHP Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan şunları söyledi:
“Sayın Başkan, Millî Eğitim Bakanlığının 2023 yılı Eğitim Vizyon Belgesi'nde ‘Sertifikaya dayalı pedagojik formasyon kaldırılacak, lisansüstü düzeyde öğretmenlik mesleği uzmanlık programı açılacaktır’ denmektedir. 
Öğretmenlik mesleği uzmanlık programı ne zaman başlayacaktır? Bu arada bazı üniversiteler, pedagojik formasyon sertifika programı açmaktadır. Yüksek fiyatlı sertifika programlarına katılma konusunda gençler tereddüt yaşamaktadır. Bu sertifikalar geçerli olacak mıdır? Söylenilen öğretmenlik mesleği uzmanlık programı başlayacak mıdır? Öğretmen adaylarına ne yapmasını önerirsiniz? Bu konuda açıklama yapılmasını, tereddüt yaşayan öğretmen adaylarının bilgilendirilmesi uygun olacaktır.”


Kaynak: ucuncusayfahaber.com

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN