Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Kara Kuvvetlerimizin 2229'uncu Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

PAYLAŞ

Kara Kuvvetlerimizin Kahraman ve Fedakâr Mensupları, Değerli Silah ve Mesai Arkadaşlarım,

MÖ 209ʼda, Mete Han tarafından temelleri atılan, köklü millî, manevi ve mesleki değerleriyle Türk Ordusu’nun temel unsuru olan Kara Kuvvetlerimizin kuruluşunun 2229’uncu yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Kutsal vatan topraklarımızın, hudutlarımızın ve asil milletimizin güvenliği için yurt içinde ve sınır ötesinde bu güne kadar yürütülen terörle mücadele operasyonlarında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin diğer unsurlarıyla uyum içerisinde omuz omuza çalışarak büyük başarılar elde eden Kara Kuvvetlerimiz; bugün de her türlü tehdit ve tehlikeye karşı azim ve kararlılıkla faaliyetlerine devam etmektedir.

Kara Kuvvetlerimiz; Suriye’nin kuzeyinde Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekâtlarında; Irak’ın kuzeyinde Pençe operasyonlarında; Afganistan’dan, Lübnan’a, Somali’den, Kosova’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada uluslararası barışı destekleme faaliyetlerinin yanı sıra Libya’da eğitim, işbirliği ve danışmanlık faaliyetlerinde de üzerine düşen görev ve sorumlulukları büyük bir fedakârlık ve başarı ile yerine getirmiştir, getirmektedir. Kara Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakâr personelini bu başarılarından dolayı yürekten kutluyor, her birini alınlarından öpüyorum.

Kara Kuvvetlerimiz; asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine verilecek her türlü görevi başarıyla yerine getirecek ve ülkemizin gurur kaynağı olmaya devam edecektir.  

Bu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor; hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli aile fertlerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR başta olmak üzere, Kara Kuvvetlerimizin bugünkü seviyesine ulaşmasında emeği geçen muvazzaf ve emekli tüm personelini kutluyor; kendilerine ve onlara daima destek sağlayan kıymetli aile fertlerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN