Milletvekili Çakır Kırmızı Et Üreticileri İle Bir Araya Geldi.

Milletvekili Çakır Kırmızı Et Üreticileri İle Bir Araya Geldi.

PAYLAŞ

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Malatya Kırmızı Et Üreticileri Birliği’ni ziyaret ederek, Birlik Başkanı Mehmet Taneli ve üreticilerle fikir alışverişinde bulundu, sorun ve taleplerini dinledi.

 

Milletvekili Çakır, Türkiye’de algı oyunları ile siyaset yapmaya çalışanların her zaman bulunduğunu belirterek, geçen yıl patates ve soğanda karşı karşıya kalınan spekilasyonların tarım ve hayvancılık üzerinde devam ettiğine dikkat çekti.

 

“SPEKİLASYONLAR VE ALGI OYUNLARI İLE SİYASET YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Çakır, “Vatandaşın üzerinden, ürünün üzerinden bir takım spekilasyonlar yaparak, algı oyunları yaparak siyaset yapmaya çalışanları zaman zaman görüyoruz. Bunu geçen sene patates soğan olayında da yaşadık. Haliyle bunların gerçekten ülkemizin geleceği için tarım, tarım ürünleri ve hayvancılık için ne anlama geldiğini çok çok iyi biliyoruz” diye konuştu.

 

“TARIMDA CİDDİ ÇALIŞMALAR VE YATIRIMLAR YAPILDI”

AK Parti hükümetleri döneminde tarım alanında ciddi çalışmalar ve yatırımlar yapıldığını anımsatan Milletvekili Çakır, “Bunların stratejik önemini biliyoruz ve hiçbir zamanda bunlar önemini kaybetmeyecek.  Bundan dolayı hükümetimiz tarım alanında çok ciddi yatırımlar yapıyor. Türkiye deki tarıma verilen önemi dünyada ve Avrupa’daki büyüme ölçeğine baktığımız zaman görebiliyoruz ama henüz bu konularda istenilen noktalara gelindi mi? Hayır. Daha alınması gereken teşviklerle, gelişmesi gereken birçok alan var. Bunu hayvancılık içinde yaşadık geçtiğiniz yıllarda da yaşandı” ifadelerini kaydetti.

 

“ÜRETİCİNİN SORUNLARINI BİLİYORUZ”

Üreticilerin sorunlarını bildiklerini ifade eden Çakır, sözlerine şöyle devam etti; “Bizim en büyük sorunumuz, belki hala aşamadığımız konu, üreticilerimizin girdi maliyetleri, arpaydı samandı özellikle bitki maliyetlerinin yüksekliği. Bunlarla da ilgili hükümetinizin aldığı önemli tedbirler var. Malatya’mızda yapılan barajlarla sulama ya açılan yeni bölgelerle tarım alanında daha iyi bir yere gelmeye çaba gösteriyoruz.” 

 

“SİZLERİN YANINDAYIZ”

Malatya’da hayvancılık sektöründe yaşanan sıkıntılara de değinen Çakır, hükümetin aldığı tedbirleri aktardı ve üreticilerin yanında olduklarını söyledi. Çakır, “İlimizde de rakamlara baktığımız zaman 180 bin kadar büyük baş hayvan 380 bin civarında küçük baş hayvan var. 20 binin üzerinde de işletmemiz görünüyor.  Haliyle geldiğimiz nokta çok iyi ama buradaki üreticilerimizin kar etmesi çok önemli bunu yem ve diğer konularda olsun ticari amaçlı kullanılan stok amaçlı kullanılan üreticileri zor durumda bırakacak gelişmelerin karşısında da erken tedbirler hemen alınıyor. Haliyle dengesiz artan fiyatlarında; Türkiye deki enflasyon oranları yeni açıklandı.  %12’nin altında bir enflasyonun olduğu ortaya çıktı. Bir önceki dönem de yaşanan krizin etkilerinin de yansıdığını biliyoruz. Bunlarla ilgili gelişmeleri takip edeceğiz sizlerin yanında olmaya çalışacağız.” 

Bülten

Emine Tanrıkulu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN