Malatya'da neler oluyor

Sürpriz görev değişimi

PAYLAŞ
Malatya'da neler oluyor
Sürpriz görev değişimi
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

    Malatya ,son aylarda bazı İl müdürlerinin görevden alınmasıyla gündem olmuş, sahada hala çok konuşulan bu görevden alımlar vatandaşın büyük tepkisine neden olmuştu.

           Yakın zamanda , bazı İl müdürlüklerinde, şehri için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan ve bulunduğu kurumun çıkarlarını, halkın tek kuruşunun heba olmaması adına mücadele vermeyi kendisine görev edinmiş müdürlerin görevden alınmasına veya alınmak istenmesine maalesef şahit olduk. Kimdi bu isimler kısaca hatırlatmakta fayda var. Malatya'daki bütün Vakıfların Devlet eli ile yönetilmesine önem veren, Malatya ve Malatyalıların her hakkını sonuna dek savunan Vakıflar Bölge  Müdürü Kenan Doğan, Malatya'da Milli Eğitimde, son yıllarda Yakalamayan başarıları yakalayarak adından söz ettiren Battal Kanbay, Diyanet İşleri Başkanlığında, Malatya eski  İl Müftüsü Ümit Çimen, bazı köy muhtarları, Ticaret ve sanayi odası Başkanı ve daha sayamayacağımız kadar  isim ve kurumlar.

 

  Henüz bu alımların sebebi hazmedilememişken yine sürpriz bir görev değişimi ile Özel Harekat Bölge Başkanı Hasan Karababa’nın İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak atanması gündem oldu.

     Adeta satranç tahtası haline gelmiş memleketimizde bu olup bitene kim dur diyecek. Son olarak da aldığımız bilgiye göre, henüz 20 gün önce göreve başlayan  Özel Harekat Bölge Başkanı Hasan Karababa’nın İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak atanması gündeme bomba gibi düştü.  Göreve başlayalı  20 gün olan Bölge başkanın yapacağı  çalışmalara şahit olamadan görev değişikliği yapılmasının mantıklı bir açıklaması var mıdır ,yada olabilir mi kamuoyunun bilgisine ve görüşlerine sunuyorum. Bölge Başkanı 20 günde hangi görevi üstlendi de, görevi başardı yada başaramadı ki, böyle bir görev değişikliğine , atamaya gerek duyuldu kamuoyunun bilgilendirilmesini istiyoruz. Cevap bekleyen sorulara bir yenisini de biz ekleyelim ’’şimdi sıra kimde’’

     İdarecilik geçmişine ve başarılarına önemli takdirler sığdırmış isimlere biçilmiş olan tüm haksız görevden alımlara , atamalara ve  bu  harekete, bizler vicdanlarımızın rıza gösteremeyeceğinin bilinmesini istiyoruz. Bu durum adaletsizlik ve haksızlıktır.

   HABER: FİLİZ YAVUZKURT

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN