MAKADER'den Malatya'yı ülke ve dünyada ekonomik üst lige çıkaracak proje

MALATYALILAR TİCARET MERKEZİ PROJESİ

PAYLAŞ
MAKADER'den Malatya'yı ülke ve dünyada ekonomik üst lige çıkaracak proje
MALATYALILAR TİCARET MERKEZİ PROJESİ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

MAKADER Genel Başkanı Hakan Berktaş, “Malatya’yı etkin, nitelikli, projeleriyle yerelden dünya ligine taşımak,  marka yapmak amacıyla kurulan derneğimiz MAKADER MALATYALILAR TİCARET MERKEZİ PROJESİ’yle şehrimize, üretim, istihdam, katma değer sağlayacak bir adım attı. Bu projeye tüm hemşehrilerimin katılımını ve Malatya’yı büyütme sevdasıyla omuz vermelerini bekliyorum” dedi. 

Malatya’yı hem Türkiye hem dünyada ekonomik anlamda bir üst lige çıkaracak nitelikli proje yine MAKADER’den geldi. MAKADER Genel Başkanı Hakan Berktaş, Malatyalı hemşerilerine seslenerek, “Malatya’da katma değer üreten herkesi MAKADER MALATYALILAR TİCARET MERKEZİ PROJESİ’NE katılımını bekliyorum” dedi. Projelerinin yurdumuzun ve dünyanın dört bir tarafına dağılmış Malatyalı hemşerilerilerini birbirinden haberdar ederek, yaptıkları işlerde birbirinin ticaretlerini destekleyerek, yeni iş imkanları ortaya çıkararak, işbirlikleri ve güçbirlikleri oluşturarak ekonomik bağlantılar sağlamak, üretilen katma değeri artıracağını ifade eden Berktaş, “Malatya’mızda  girişimcilerin önünü açmak, işadamlarımızın birbirleriyle olan ticaretlerinin geliştirmelerini sağlamak, yaptıkları işlerde birbirinden haberdar olmayan hemşerilerimizi ekonomik platformlarda buluşturmak misyonuyla başlattığımız proje şehrimize çok nitelikli katkılar sunacak, ticaret bağlantılarıyla hemşerilerimizi buluşturacaktır” diye konuştu.

Hemşerilerimizin ticaretlerini geliştirmek

Berktaş, Bu çerçevede MALATYALI’LAR TİCARET MERKEZİ PROJESİ’Nİ kurarak, Malatya’da üretilen katma değeri ulusal ve dünya ölçeğinde büyütmek istediklerini vurgulayarak, “Malatya’yı bölgesinin parlayan yıldızı yapacak bu çok özel bir projeye imza atmak istiyoruz. Malatya’mızda üretim yapan esnafımızın, iş insanlarımızın, turizmcilerimiz, gastronomik işletmelerimiz, hizmet, sağlık, eğitim, danışmanlık, tarım hayvancılık, tekstil vb. her sektör ve alanda faaliyet gösteren herkesin birbiriyle tanışmasını, ticaretini, iletişimini, işbirliklerini-güçbirliklerini oluşturmak, kolaylaştırmak, güvenli şekilde ticaret yapabilmelerini sağlamak istiyoruz” diye konuştu. Berktaş, şöyle devam etti. “Gerek yurdumuzda gerekse dünya üzerindeki tüm Malatyalı’ları MALATYA’LILAR TİCARET MERKEZİ safyamızda toplayarak, birbirine destek vermeye, omuz vermeye, ulusal ölçekte ticaretlerini geliştirmeye, büyütmeye, dünya ölçeğinde ihracat potansiyellerini artırmaya, katma değer sağlamaya çağırıyoruz. MAKADER olarak şehrimizi seviyoruz. Tüm Malatyalı’ların da şehrimizi yürekten sevdiğine inanıyoruz. Bu sevdayı şehrimizi dünya markası yapmak için gönül köprülerine, ticaret bağlantılarına dönüştürmeliyiz” 

İnanırsak başarırız

Hakan Berktaş, “MALATYA’LILAR TİCARET MERKEZİ SAYFAMIZDA bize web sitelerini ve iletişim bilgilerini gönderecek her işletmenin sayfasını, iletişim bilgilerini, adreslerini yayınlayacağız. Bu şekilde Malatya’lı herkes, birbirinden haberdar olacak, ne iş yaptığını bilecek ve ihtiyaç duyduğu her ürünü hemşerisinden temin etme imkanı bulacaktır. Örneğin; Malatyalı bir kuaför ihtiyaçlarını, neden kozmetik ürünü yapan başka bir Malatyalı hemşerisinden alışveriş yaparak temin etmesin? Bir kayısı üreticimiz neden İstanbul’da satış yapan, pazarlama yapan bir başka hemşehrisiyle bağlantıya geçip ürünlerini pazarlamasın? Bu bağlantılar, bu işbirlikleri, Malatya’mıza ekonomik enerji, sinerji ve motivasyon olarak yansıyacak, istihdam fırsatları ortaya çıkacak, ürettiğimiz katma değer adım adım büyüyecek, gerek ulusal, gerek küresel ölçekte Malatyalı hemşehrilerimizin yatırım, üretim, ihracat fırsatlarına da katkı sağlayacaktır. Ünlü Beydaba’nın Kelile ve Dimne eserinde üç tür insandan bahsedilmiştir: İleri görüşlüler, daha ileri görüşlüler ve acizler. Biz hiç bir zaman aciz olmayacağız.  MAKADER’in vizyonunda şikayet etmek yoktur... Acizlik yoktur... İnanırsak başarırız..Birbirimize vereceğimiz destekle, başarıyı paylaşırız, büyütürüz. Tüm Malatyalı hemşerilerime bu özel projeyi duyuruyorum” değerlendirmesini yaptı.

BERKTAŞ, TELEFON, WEB SİTESİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİNİ BEKLEDİKLERİ SEKTÖRLERİ ŞÖYLE SIRALADI:

1-Lokanta ve Kafeler

2-Mefruşatcılar

3-Konfekiyoncular

4-Reklam Firmaları

5-Optik ve Saatciler

6-Bijuteri ve Takıcılar

7-Terziler-imalatçılar

8-Ayakkabıcılar satıcıları

9-Huzurevleri

10-Eczaneler-Hastaneler-Tıp Merkezleri

11-Kreş Anaokulu ve Özel Okullar

12-Otogaleriler

13-2.el eşya alım satımcılar

14-Kuyumcu ve Dövizciler

15-Avukat ve Hukuk Büroları

16-Çocuk-Hasta-Yaşlı Bakıcılar-Refakatçılar

17-Ayakkabı imalatçıları

18-Erkek ve kadın Giyimi üreticileri

19-Parfümeri-Kozmetik üreticileri

20-Parfümeri-kozmetik satıcıları ithalat ve ihracatçıları

21-İnşaat şirketleri

22-Emlak ve Gayrimenkul Firmaları

23-Oto Kaporta-Boya-Elektrik-Motor Tamiri servisleri

24-Özel ders verenler ve eğitim merkezleri

25- Cateringler

26- Tekstil üreticileri

27- Makine yedek parça kalıp imalatçıları

28- Tadilatçılar

29- Mobilya üreticileri

30-Mobilya üreticileri

31-Matbaacılar- Kırtasiyeciler

32- Oteller-Pansiyonlar

33-Yazılımcılar

34-Diş hekimleri

35-Veterinerler

36-Şeker- Tatlı- Şekerleme üreticileri

37-Tarım Ürünleri üreticileri

38-Tarım ürünleri Satıcıları

39-Gıda Maddeleri üreticileri

40-Gıda Maddeleri satıcıları

41-Gıda Toptancıları

42-Süt ve süt ürünü üreticileri

43- Süt ve süt ürünü, şarküteri satıcıları

44-Bir milyoncular

45-Ev tekstil üretici firmaları

46- Ev tekstil satıcıları

47-Et ve tavuk üreticileri

48-Et ve tavuk ürünleri satıcıları

49-Berberler – Kuaförler – Güzellik Merkezleri

50- Oto Galeriler

51-Tarım Aletleri üretim ve satıcılar

52-Cam Ve cam ürünleri üretici ve satıcılar

53-Madeni eşya üretici ve satıcılar

54- Elektronik Sanayi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN