Kolay İngilizce Öğrenme Metotları Hangileri?

İngilizce bilindiği üzere birçok ülkenin anadili olan son derece kolay öğrenilebilen bir dildir. İngilizce öğrenmeye karşı isteğiniz varsa eğer ki İngilizce öğrenmek istiyorum

Kolay İngilizce Öğrenme Metotları Hangileri?
Tanıtım
İngilizce bilindiği üzere birçok ülkenin anadili olan son derece kolay öğrenilebilen bir dildir. İngilizce öğrenmeye karşı isteğiniz varsa eğer ki İngilizce öğrenmek istiyorum

Haber Editörü:

İngilizce bilindiği üzere birçok ülkenin anadili olan son derece kolay öğrenilebilen bir dildir. İngilizce öğrenmeye karşı isteğiniz varsa eğer ki İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız yapacağınız ilk şey öğrenciler üzerinde etkili öğretme tekniğine sahip bir kurumdan eğitim almaktır. İngilizceyi ezberden uzak tamamen mantık çerçevesinde öğrenirseniz eğer başarıyı yüzde yüz yakalayabilirsiniz. Okul dönemlerinde öğretilen İngilizceyi genelde geçer not almak için öğrenmeye çalıştık. Genellikle okuldan mezun olan öğrencinin İngilizce seviyesi en altlarda konuşma yeteneği ise hiç yoktur. Dersten geçer not almak için öğrenilen İngilizce belli bir süre sonra unutulur. Çünkü ezber yönetimini tercih ederek sırf dersten geçer not almak için çalıştık. Okul dönemlerinde İngilizce eğitimine yeteri kadar önem verilmiş olsaydı her mezun olan öğrenci akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyor olurdur. Ne eğitmen ne öğrenci bu konuda yeterli değildir. İngilizceyi ana vatanından öğrenebilmek akıcı konuşmak için oldukça önemlidir. Fakat ana vatanına gidebilme şansınız yoksa bu durumda bu şekilde eğitim veren kurumları tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde sayısı artan eğitim kurumlarında eğitmenin ana dili İngilizcedir. Dolayısıyla İngilizceyi ana vatanından öğrenmiş olmanız ise ülkemizde İngilizceyi öğrenmek isteyenlere sunulmuş büyük bir avantajdır. Konuşarak öğretme tekniğinin arttığı şu dönemlerde İngilizceye öğrenmeye meraklı kişi sayısı da artmıştır. Hayatımızın her alanında karşımıza çıkacak bu dil garsonundan, kasiyerine, uzmanından, doktoruna kadar herkesin hayatında olan bir dildir. Kimi insanlar zorunluluktan kimi insanlar da kariyer hedeflerine ulaşabilmek için tercih etmektedir. İngilizceyi akıcı bir şekilde konuştuğunuz sürece istediğiniz mevkide kolaylıkla çalışabilirsiniz. Yerinizde saymak yerine aksine kariyer basamaklarını daha kolay çıkabilirsiniz.

İngilizce yapamıyorum, yapamamaktan korkuyorum diyerek öğrenemezsiniz. Aksine çok iyi İngilizce konuşmak istiyorum diyerek kendinizi motive etmelisiniz. Evde tek başınıza bilgisayar karşısına geçerek öğrenmeniz ise imkânsızdır. Mutlaka profesyonel bir şekilde eğitim almanız gerekir. İngilizceyi merak ettiğiniz sürece başarılı olan taraf siz olabilirsiniz. Akıcı bir şekilde konuşabilmeniz için konulara hakim olmanız gerekir. Öğretilen her konuyu tekrar etmeli bir sonraki derse kadar pratik yapmalısınız. Bilmediğiniz veya anlamadığınız her konuyu eğitmeninize sorarak anlayana kadar uğraşmalısınız. Boş vererek ya da öğrenirim diyerek İngilizceyi öğrenemezsiniz. Baştan ipleri sıkı tutmanız lazım ki ilerde karşınıza çıkacak zor konularda zorlanmazsınız. İngilizce sadece isim soyisim sorma ya da sayı sayma değildir. Nasıl ana dilinizi akıcı bir şekilde konuşuyor derdinizi anlatıyorsanız İngilizce de derdinizi anlatabileceğiniz karşılıklı konuşmalar yapacağınız İngilizce romanlar okuyabileceğiniz bir dildir. Öğrendikten sonra akıcı bir şekilde konuşmanız İngilizce içerikli televizyon programlarına, romanlara ve videolara daha çok meyil göstermenize olanak sağlayacaktır. Anadilinize göre daha eğlenceli bir olan İngilizce öğrenmeyi bir puzzle oynamaya benzetmelisiniz. Puzzle da bir parçanın eksik olması görüntü itibariyle sizi tatmin etmez. İngilizce de konuşma, okuma ve yazma olarak bir bütün halindedir. Her birisini eşit bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Bu eksiklerinizi belirleyip size hangi konuda bir eğitim ihtiyaçsa bunu bilecek eğitim kurumlarından destek almalısınız. Bu sırada devreye giren eğitim kurumları profesyonel eğitim alabilmeniz konusunda size mükemmel destek sağlar. Bazı öğrenciler mükemmel derecede İngilizce konuşur fakat bunu yazıya dökemez, bazı öğrenciler de çok iyi anlayıp yazabilir konuşmaya dökemez. Öğrencinin eksiğini iyi bilip çözümler arayan eğitmenlerden eğitim almanız eğitim süresini istediğinizden daha kısa sürede bitirmenize de olanak sağlar.

İngilizceyi günümüzde sadece öğrenciler değil çeşitli iş kollarından yönetici ve çalışanlar da tercih etmektedir. İngilizceyi öğrenebileceğiniz birçok kanal vardır. Başta İngilizce kursu, özel ders veren eğitmenler ve online İngilizce kurslarıdır. Eğitim şekli tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda zaman yaratmaya çalışmadan olmalıdır. İngilizce öğrenmek için zaman ayırmaya çalışmak araya bir yere sıkıştırmak motivasyonunuzu düşüreceği gibi istediğiniz gibi bir eğitim de önüne geçer. O yüzden sakin acele etmeden konuları anlaya anlaya İngilizce öğrenmek kendinize olan güveninizi kazanmanız açısından yeterlidir. Özellikle konuşmaya dayalı verilen eğitimlerde öğrencinin kendine olan güveni daha kolay gelir. Bunun dışında konuşma yeteneği gelişir. Günümüzde birçok iş kolu İngilizceyi ileri derecede bilen çalışana ihtiyaç duyar. Çok uluslu bir şirkette ya da dışa bağımlı olan bir firmada çalışabilmeniz İngilizcenizi ileri seviyede kalıcı kılacağı gibi hem de yurtdışında çalışmanıza da olanak sağlar. İngilizceyi istediğiniz gibi akıcı konuşabilmeniz için pratik yapmanız gerekir. Pratik için günün büyük bir kısmını ayırıp sıkıcı hale getirmeniz demek değildir. Aksine İngilizce içerikli videolar ve filmler izleyerek anladığınızı alt yazıdan kontrol edebilirsiniz. İngilizceyi öğrenmeye bir karar verin gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. 
 

Son Güncelleme: 31 Temmuz 2018 14:37

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN