Kar yağışına Dikkat!

Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl çevrelerini

PAYLAŞ

Meteoroloji 13.Bölge Müdürlü'nden verilen bilgilere göre, Bölgemiz yarın akşamdan itibaren yapışlı havalara hakim olacak

Bölgemiz genelinin yarın (Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren yağışlı sistemin etkisi altına gireceği, Yağışların orta kuvvette (6-20 mm ve yer yer kuvvetli (21-50mm) olacağı, Yağışların hafta sonuna kadar genellikle yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması, Cumartesi akşam saatlerinden sonra beklenen yağışların ise kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarların hafta sonuna kadar Güney ve Güneydoğulu yönlerinden orta, zaman zaman kuvvetlice, Cumartesi ve Pazar günleri ise kuzey yönlerinden hafif zaman zaman orta kuvvette esmesi,

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber mevsim normalleri civarına düşeceği, Pazar günüden itibaren ise mevsim normallerinin 3 ila 5 derece altında seyretmesi tahmin ediliyor.


Oluşması Muhtemel Riskler
Ulaşımda aksamalar, ani taşkın, sel ve su baskını, Buzlanma ve don v.b. olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gerek görüldükçe hazırlanacak olan anlık meteorolojik uyarıların takibini yaparak, oluşması muhtemel risklere karşı can ve mal emniyeti açısından dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.
 

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN