İnsanlığa İlk Kez Tanıtılan Duruş

Açıklamalar, UYF Başkanı Akif Manaf’ın “Yoga - Asana Vücut Çalıştırma Sanatı” kitabından alınmıştır.

İnsanlığa İlk Kez Tanıtılan Duruş
Genel
Açıklamalar, UYF Başkanı Akif Manaf’ın “Yoga - Asana Vücut Çalıştırma Sanatı” kitabından alınmıştır.

Haber Editörü: Malatya Cadde

Bedensel, zihinsel ve duygusal sağlık için çok yararlı bir Asana (Yoga duruşu) tekniği daha, Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf tarafından Yoga severlere tanıtıldı. Tekniğin uygulama detayları ve faydalarını  anlatan Sn. Manaf, duruşların uzman eşliğinde ve düzenli yapılmasının faydayı artırdığına da özellikle dikkat çekti. 
Bedensel koordinasyon, özgüven, denge ve metaneti artıran Asana tekniğinin  isminin “Utthita Hasta Padanguşthasana” olduğu açıklandı.  Bu çok etkili tekniğin aynı zamanda sinirsel dengeyi geliştirdiği ve konsantrasyonu güçlendirdiği  belirtildi.      

Asana Nedir? 
“Duruş” veya “pozisyon” anlamına gelen Asanalar, spesifik beden pozisyonlarıdır. Vücuttaki enerji kanallarını ve merkezlerini aktifleştirip çalıştırmaktadır. Bu duruşlar bireyin farkındalığını artırmakta, bedenin, zihnin  keşfedilmesi, bilincin genişlemesi için sarsılmaz bir temel hazırlamaktadır. Asanaların uygulanması bedensel kontrolle beraber zihinsel ve enerjisel kontrol de sağlamaktadır.

Düzenli uygulama zihni, duyguları ve bilinci yükseltmekte, insanı doğa ile bütünüyle
uyumlu hale getirmektedir. Organizmada bulunan potansiyel olağanüstü güçler uyanmakta ve çevredeki olumsuzlukları yenmeye yardımcı olmaktadır. Duruşlar fiziksel, zihinsel ve duygusal işlevlerin dengelenmesini ve gelişmesini sağlayan hoş ve keyifli birer bilimsel araçtır.
 

Bülten Son Güncelleme: 09 Eylül 2019 10:40

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN