Hizmetlerimiz Her Kesime Eşit Olacak

AK PARTİ DARENDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSA ÖZKAN

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

2009-2014 yılları arasında Darende Belediye Başkanlığı yapan ve 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Darende Belediye Başkan adayı olan İsa Özkan, yeni projelerle seçmenin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce yapmış olduğu başarılı çalışmalara yenilerini eklemek için gün sayan Özkan, özellikle istihdamı arttıracak projeler ile hizmeti her kesime eşit olarak dağıtacak projelerini gazetemize anlattı. Turizm, tarım ve sanayi çalışmaları ile ilgili gündeme gelmesi beklenen Özkan, Darende’nin cazibe merkezi olacağına vurgu yaptı.

Darende Belediye Başkan Adayı İsa Özkan ile yaptığımız röportajımızı siz değerli okurlarımız için haber yaptık.

Kendinizi Tanıtır mısınız?

01.01.1969 yılında Darende ilçesinde doğdum. Evli ve 5 çocuk babasıyım. Aile şirketimiz olan Özkanlar LTD.ŞTİ’nde yönetim kurulu başkanıyım. 2011 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucu ilçe başkanlığını yaptım. 2008 yılına kadar ilçe başkanlığı görevindeydim, 2009 yılında Darende Belediye Başkan adayı oldum. 2009-2014 yılları arasında Darende Belediye Başkanlığı yaptım. Belediye Başkanlığı görevim bittikten sonra ticari hayatıma aile şirketimde devam ettim. 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Darende Belediye Başkan Adayı oldum.

Gerçekleştirdiğiniz Projeleriniz Nelerdir?

Daha önceki belediye başkanlığım süresince Darende’nin alt yapısını ben bitirmiştim. Bununla birlikte üst yapı hizmetlerini de aynı hızla ilerletip bitirdik. Sosyal Konut, 2. Etap TOKİ Organize Sanayi Bölgesi, Tohma Islah Çalışması, büyük mahallelerimizin hepsine taziye evleri, Arıtma Tesisi, Meslek Yüksekokulu, fırın, Kadın Konuk Evi, mahalle aralarına asfalt çalışması, şehir meydanı Hacı Hasan Akyol çarşısı, Darende Nadir Mahallesi ve Sunguroğlu Sanayi Sitesi yakınlarına köprüler, doğalgaz projesi, İlçe Emniyet Binası, İmam Hatip Binası, Hükümet Konağı, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Belediye Halı Sahası, Spor Salonu, Şehir Stadı, sosyal parklar, fitness alanları projeleri gerçekleşen projelerimizdir. Tamamlanmış icraatlarımızı gerek devletimizin katkıları gerek Darendeli hayırsever iş adamlarımız tarafından birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdır.

Gerçekleştirmeyi Hedeflediğiniz Projeleriniz Nelerdir?

İlk olarak Darende Belediyemize ait parke taşı tesisimizi faaliyete geçirip mahallelerimizin nüfus önceliğine göre alt ve üst yapılarındaki eksiklikler giderilerek şehir merkezi ile en ücra köşedeki mahallelerimiz eşit koşullar oluşacak hale getirilecek. Bunu yanı sıra su problemi olan mahallelerimizin içme suyu problemleri ortadan kaldırılacak. Nüfus yoğunluğuna göre mahalle evleri belediyemiz ve hayırsever iş adamları ile birlikte yapımı sağlanacaktır.

Öncelikli hedeflerimizi sıralamak gerekirse; 2001 yılında 54 bin nüfusumuz olan Darendemiz 2019 yılı itibari ile 25 bine düştüğü kayıtlarla sabittir. Bu sebeple ilçemizde yoğun bir göç yaşandığı görülmektedir. Bizler bu göçü önlemek adına tarımsal alanlarımızı genişletip sulanabilir hale getirmeye gayret göstereceğiz. Bu arada 54 bin dönümlük Irmaklı Mahallesi ile Darende Şehir merkezi arasında kalan Domalan Yazısı olarak da bilinen arazimiz sulanabilir hale getirilecek.

Mevcut alt ve üst yapımı tamamlanmış hali hazırda 3 yatırımcımızın da faaliyet gösterdiği Organize Sanayi Bölgemiz gerek Sanayi Bakanlığı gerek yatırımcı iş adamlar ve siyasi büyüklerimiz ile bir araya gelip organize sanayi bölgemizi faaliyete geçirip üreten bir Darende olmayı hedefliyoruz.

Somuncu Baba, Tohma Kanyonu ve Gürpınar Şelalesi Gibi Turist Çekecek Yerlere Sahipsiniz. Buraları Daha Fazla Turizmle Buluşturacak Mısınız? Özel Projeleriniz Var mı?

Darende’mizde Somuncu Baba Külliyesi ve mesire alanı da olduğu için hafta sonları yurdun dört bir tarafından insanımız Darende’ye geliyor. Yıllık 300 bin kişinin üzerinde insanımız burayı ziyaret ediyor. İlçemizin doğal güzellikleri, tarihi yapısı, konumu ve geçiş güzergâhının elverişli yapısından dolayı ziyarete uygun bir konuma sahiptir. Kapadokya ve Nemrut Dağı Milli Parkı arasında bulunmaktadır. Bu sebeple yabancı turizmin ilçemizde yaygınlaşması ve gelişmesi için Turizm Bakanlığı ile ortak çalışmalar yapılarak ilçemizin yerli ve yabancı turist ziyaretçi sayısını daha da fazlalaştıracağız.  Her geçen yıl artan turist sayısına cevap vermek için yeni altyapı çalışmalarına ihtiyaç var. Önümüzdeki dönemde de alt yapı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Burada yerli ve yabancı yatırımcılarla el ele verip turizmi de canlandıracağız. Ayrıca bizim kent müzemiz var. Türkiye’de sayılı olan kent müzelerinden biri de Darende Cumhuriyet İlköğretim Okulu olarak düzenlenmiştir. Bu proje de bizim projemizdir. Hazırladığımız kent müzesi ile alakalı proje Kültür Bakanlığı’mız tarafından ödül almıştır. Kent Müzesi projemize de yeni eklemeler yaparak Darende’mize layık bir çalışma yapmayı hedefliyoruz. Yapacağımız çalışmalarla Darende’miz turizmde daha güzel bir yere gelecektir.

Anketlerde Çok Yüksek Bir Yüzde İle Çıktınız. Bunu Neye Bağlıyorsunuz?

Anketlerde yüksek oranda çıkmam daha önceki çalışmalarımızdan kaynaklanıyor. İnsanımıza ve şehrimize yıllarca emek verdim. Böylece insanımızın teveccühünü aldım. Allah rızası için yolumuza devam ediyoruz. Vatandaş da doğru ve güzel iş yapanları destekliyor. Milletimizin teveccühüne böylesine mazhar olmak bizim açımızdan da oldukça sevindirici.

Hemşerilerinize iletmek istediğiniz mesajınız var mı?

Tüm Darendeli hemşerilerimizi canı gönülden seviyoruz. Bütün hemşerilerimize hizmetlerimizi eşit ve adil bir şekilde götüreceğiz. Darende’mizin insanı mütevazılığı ile ün yapmış karakter sahibi insanlardır. Gittiği yerlerde, ticareti, dürüstlüğü, kalitesi, sosyal yapısı ve hayırseverliği ile her zaman bir adım öne çıkmış ve bulunduğu ortamda her zaman fark oluşturmuştur. Darende’miz Malatya’nın dışarıdaki penceremiz olmuş memleketimizi her zaman güzel tanıtmışlardır. Tüm hemşerilerimize bize karşı göstermiş oldukları teveccüh ve samimiyetlerinden dolayı tek tek teşekkür ediyorum.

Haber: Erdal ÖZTÜRK

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN