HDP Milletvekiline Cevap, MHP'den geldi

TBMM Genel Kurulu'nda HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş'in ayrılıkçılık hezeyanlarına MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül cevap verdi.

PAYLAŞ

TBMM Genel Kurulu'nda HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş'in ayrılıkçılık hezeyanlarına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül cevap verdi. Bülbül, Kürtlerin Türk milletinin öz be öz evlatları olduğunu bildirdi.
HDP'li Özgüneş'in "Mustafa Kemal, Birinci Dünya Savaşı'nda İzmir'e gidemedi. Antakya'dan, bilmem nereden başlamadı. Kürdistan'a geldi. Erzurum Kongresi'ni, Sivas Kongresi'ni yaptı. Kiminle? Kürt beyleriyle" şeklindeki ayrılıkçı sözleri üzerine üzerine söz alan MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, "Atatürk, milli mücadeleyi başlatacak, İstiklal Harbi'nin başlangıcı için Samsun'a arkasından Amasya'ya, Erzurum'a, Sivas'a gidecek. Siz buradaki kongreleri, 'Kürdistan'a gitti.' diye ifade edeceksiniz. Bunu kabul etmek mümkün mü? Erzurum, Kürdistan mı? Böyle bir tanım, tabir nerede var? Erzurum öz mü öz Türk yurdudur." karşılığını verdi.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda Kürtlerin de yer aldığını hatırlatan Bülbül, şunları söyledi:

 

"Milli mücadelenin verildiği sırada o bölgelerden gelen Kürt kökenli olan mebuslar, temsilciler de bu memleketin, milletin birlik ve beraberliğinin, milli bir yapıda bir ve beraber olması noktasında irade göstermişlerdir. Onların hiçbiri kalkıp da 'Bu memleket ayrıdır. Biz şurada Kürdistan istiyoruz.' diye bir talepte bulunmamışlardır. 
KADERLERİNİ BİR GÖRDÜLER
Kaderlerini bir görmüşlerdir. Ankara'yı da kendi memleketi, vatanları, başkentleri kabul etmişlerdir."
Kendilerinin aradığı Kürtlüğün, milli bir anlayışla ülkede kardeşliği, birliği ve beraberliği temsil ve temin eden bir anlayış olduğunu belirten Bülbül, daha sonra şöyle konuştu:
"KÜRTLER MİLLETİMİZİN ÖZ BE ÖZ EVLATLARI"
"Bu anlayış milli mücadele kadrosunda söz konusuydu fakat HDP'nin, bu anlayışı temsil ettiği hiçbir şekilde söylenemez, iddia edilemez. Kürtler milletimizin öz mü öz evlatlarıdır. 
Bizim mücadele ettiğimiz terördür, terörün uzantılarıdır. Hem terör örgütü hem de onun siyasi uzantıları bu memlekette Allah'ın izniyle bitirilecek." 


Kaynak: ucuncusayfahaber

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN