FETÖ/PDY Örgütüne 71 kişiye İşlem

TEM VE KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜN'CE

FETÖ/PDY  Örgütüne 71 kişiye İşlem
Asayiş
TEM VE KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜN'CE

Haber Editörü:

   İl Emniyet Müdürlüğü olarak Malatya halkının huzur ve güvenliği kamu düzenin sağlanması, suç ve suçlularla etkin mücadele kapsamında, TEM Şube Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri tarafından 2018 Yılı Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilen uygulama ve denetimler sonucunda;

 

TEM VE KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜN'CE

-FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütünün ilimizdeki yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; (71)  şahıs hakkında işlem yapılmış; bunlardan (5) şahıs Tutuklanmış, (29) şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmış, (16) şahıs ifadesinin ardından serbest bırakılmış, (21) şahıs firari olarak aranmaktadır.

-Ayrıca FETÖ/PDY Terör Örgütüne yönelik olarak farklı illerin soruşturmaları kapsamında il dışından gelen  talimat evrakları doğrultusunda (16) şüpheli yakalanarak talimat iline teslim edilmiştir.

-PKK/KCK Terör Örgütüne yönelik yapılan operasyonlar kapsamında (8) şüpheli hakkında işlem yapılmış, (6) Şüpheli şahıs Tutuklanarak ilimiz E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiş, (1) şüpheli adli kontrol kararı ile serbest bırakılmış, (1) şüpheli ise firari olarak aranmaktadır.

 Kaçakçılık ve Mali Suçlara Yönelik Yapılan Çalışmalarda;

 

-6136 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen silah ve mühimmat kaçakçılığı operasyonunda (6) şüpheli gözaltına alınmış bunlardan (3) şahıs tutuklanmış, (2) şahıs adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış, (1) şahıs ise ifadesinin ardından serbest bırakılmıştır.

Operasyon kapsamında şüpheli şahıslardan (9) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet kurusıkı tabanca, (9) adet şarjör ve (94) adet mermi, (1) adet av tüfeği ve (55) adet av tüfeği kartuşu ele geçirilmiştir.

 

-5607 Sayılı Kanun Kapsamında (8) şüpheli hakkında işlem yapılmış, şüphelilerden; (1341) adet muhtelif emtia, (16) adet kaçak cep telefonu, (22) litre boğma rakı tabir edilen sahte içki, (77) kg nargile tütünü ele geçirilmiştir.

 

 

NARKOTİK ŞUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce; Uyuşturucu ile mücadele kapsamında TCK’nın 188/3. (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak) ve TCK’nın 191. maddesinden (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçlarından İlimiz genelinde yapılan çalışmalarda;

 

Toplam (36) operasyon gerçekleştirilmiş, yapılan çalışmalarda (75) şahıs gözaltına alınmıştır. Bu şahıslardan (51) şahıs hakkında TCK’nın ( 188/3-188/6 ), (24) şahıs hakkında TCK’nın (191.) kapsamında adli işlem yapılmıştır. Adli makamlara sevk edilen (23) şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, (10) şahıs adli kontrol hükümleri uygulanarak, (42) şahıs ise savcı talimatına istinaden serbest bırakılmıştır.

 

Yapılan bu operasyonlar sonucu; (2 kg.Kubar esrar), (335 gr. Sentetik Kannabinoid), (121 gr. Metanfetamin), (143 adet Kullanımı Reçeteye tabi hap), (4.400 kg. Eroin), (185 adet Ecstasy) hap ele geçirilmiştir. 

 

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE MERKEZ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİMİZCE (BATTALGAZİ VE YEŞİLYURT) YAPILAN ŞOK            UYGULAMALAR VE YOL UYGULAMALARINDA             

(6          (89.491) Şahsın GBT’si yapılmış, aranan (265) şüpheli şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiş, (49) Ruhsatsız tabanca, (18) Kuru Sıkı tabanca, (54) Av Tüfeği, (10) Adet Av Tüfeği Kartuşu, (444) adet çeşitli çaplarda Fişek, (462) adet Uyuşturucu Hap, (110 gr) uyuşturucu madde, (28) Kesici Alet (7) adet dinamit ele geçirilmiş ve (3) faili meçhul olay aydınlatılmıştır.

Ayrıca Yasa Dışı Bahisle mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda; Ahlak Büro Amirliğimiz ekipleri tarafından (1072 Sayılı Kanun kapsamında yapılan çalışmalarda; (3) adet Tombala ve Paramatik cihazı, (1) adet TV ve (1) adet Kameraya el konulmuştur. Ayrıca kumar oynayan (30) şahsa toplam (7.770) TL idari para cezası uygulanmış, kumar oynamakta kullanılan (3.117) TL para ele geçirilerek kamuya aktarılmıştır.  

Son Güncelleme: 03 Ocak 2019 16:01

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!