Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Gence kentine saldırmasına sert tepki göstererek 'Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır' dedi.

PAYLAŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Gence kentine saldırmasına sert tepki göstererek "Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır" dedi.
Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamalar yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne de Azerbaycan ile birleşme çağrısı yaptı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nni açıklamaları şöyle:
ALÇAKÇA SALDIRI
"Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın en büyük kentlerinden birisi olan Gence’ye alçakça saldırı düzenlemesi, sivil ve masum soydaşlarımızı hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkarıdır. Ermenistan devleti bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir.
Ayrıca Dağlık Karabağ’daki Fuzuli, Ağdam ve Terter yerleşim alanları da Ermenistan tarafından topçu ve roket atışlarıyla bombalanmıştır.
KATLİAMCI ERMENİ ZİHNİYETİ
Ermeni çeteleri Azerbaycan karşısında sıkıştıkça, çatışma alanlarını sivil yerleşim yerlerine genişletmektedir. Katliamcı Ermeni zihniyeti geçmişte ne yapmışsa bugün de aynısını hunhar şekilde tekrarlamaktadır. Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır.
ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRI
Güney Kafkasya’da barış ve istikrarın yegane muhalifi Ermenistan’dır. Artık uluslararası toplum sivillere yönelik kanlı ve aşağılık saldırılara duyarsız kalmamalıdır. Bu vesileyle şehit olan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı soydaşlarımıza da şifalar diyorum.
DAĞLIK KARABAĞ TÜRK'TÜR
Unutulmasın ki, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır. Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa sağlanmalıdır. Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. Yılanın başının mutlaka ezileceğine inanıyorum.
NAHÇIVÖAN'A BİRLEŞME ÇAĞRISI
Bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır, tarihi zorunluluktur, çok acil bir ihtiyaçtır, deyim yerindeyse hayat memat konusudur.
Söz konusu birleşme sonucunda tek ses, tek nefes, tek yürek halinde zalime ve düşmana karşı mücadele edilecektir. Böylelikle Azerbaycan’ın haklı, hukuki, meşru ve beka mücadelesi daha da güç ve derinlik kazanacaktır.
İKİ DEVLET TEK MİLLETİZ
Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz.


Kaynak: ucuncusayfahaber.com

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN