Doğada Yaşayan Tüm Canlılara Sahip Çıkmak Gerekiyor

Doğada Yaşayan Tüm Canlılara Sahip Çıkmak Gerekiyor

Doğada Yaşayan Tüm Canlılara Sahip Çıkmak Gerekiyor
İlçe Haberleri
Doğada Yaşayan Tüm Canlılara Sahip Çıkmak Gerekiyor

Haber Editörü: Malatya Cadde

Doğaya ve çevreye değer veren sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Yeşilyurt Belediyesi, küresel bir tehdit haline dönüşen Koronavirüs ( KOVİD-19) salgını tedbirleri kapsamında vatandaşların evlerinde kalmaları nedeniyle beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanları için belirli noktalara kuru yem ve su bırakıyor.

YEŞİLYURT’UN FARKLI NOKTALARINA KURU YEM VE SU BIRAKILDI

Yeşilyurt Belediyesi Veteriner İşler Birimi yetkilileri, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın talimatıyla; beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanları için doğaya kuru yem bırakmaya başladı.

ÇEVRE VE EKOLOJİK DENGENİN KORUNMASINA DESTEK

Çevreye ve ekolojik dengenin sürdürülebilirliğine katkıda bulunan Yeşilyurt Belediyesi,  bu uygulamayla hayvan severlerin de büyük takdirini kazanıyor.

“HİZMETLERİMİZLE HEM DOĞAYA HEM DE İNSANIMIZA KATKI SAĞLIYORUZ”

Doğadaki tüm canlılara karşı sorumluluklarının olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Hayvanlar insanların en güzel dostlarındandır. Dostlarımıza sevgiyle şefkatle yardım etmekte bizlerin görevleri arasındadır. Ekolojik dengenin ve şehrimizin doğal güzelliklerinin korunması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda; dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu evlerinde ve dışarıya çıkamıyorlar. Sokak hayvanlarını hayatlarını kolaylaştırıcı basit çözümler ortaya koymalıyız. Bu zor dönemde, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenme sorunlarını gidermek adına ekiplerimize gerekli talimatları verdik. İlçemizin farklı noktalarına kuru yem ve su bırakılmaya başlandı.  Böylelikle hizmetlerimizle hem doğaya hem de insanımıza katkı sağlıyoruz. Sokak hayvanları için yem bırakma işlemleri düzenli olarak devam edecektir.” diye konuştu.

Bülten Son Güncelleme: 10 Nisan 2020 20:07

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN