'Denizlerdeki Misak-ı Millimiz' haritasını incelerken görünmesi bile Yunanistan'ı korkutmaya yetti.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dün sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafı Ankara-Atina hattında tansiyonu yükseltti.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Ege adalarını haksız ve hukuksuz bir şekilde silahladırmaya devam eden Yunanistan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Ülkü Ocakları’nı ziyaretinde hediye edilen haritanın tedirginliğini yaşıyor. MHP Lideri Bahçeli, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ile birlikte Ege adalarının Türkiye’ye ait olduğunu gösteren “Denizlerdeki Misak-ı Millimiz" haritasını incelerken görünmesi bile Yunanistan’ı korkutmaya yetti.

Ankara-Atina hattındaki tansiyon son dönemde hiç düşmezken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ülkü Ocakları'nı ziyareti sonrasında çekilen bir fotoğraf gerilimi iyice yükseltti. MHP Lideri Bahçeli'nin elinde görünen ve "Denizlerdeki Misak-ı Millimiz" ibaresinin yer aldığı haritada birçok Yunan adası ve Girit'in Türkiye'ye ait olduğunun görülmesi Yunan tarafını korkuttu.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Ülkü Ocakları'nı ziyareti sonrasında Twitter üzerinden paylaşılan bir fotoğrafta tuttuğu harita Yunanistan'ı tedirgin etti.

BİRÇOK YUNAN ADASI VE GİRİT TÜRKİYE'YE AİT GÖRÜNÜYOR

Haritada, "Denizlerdeki Misak-ı Millimiz" ibaresi yer alırken, birçok Yunan adası ve Girit'in de Türkiye'ye ait olduğu görülüyor.
Fotoğrafa Yunan kamuoyundan tepki gelirken ülkenin çok okunan gazetelerinden Kathimerini, Yunan yetkililerin de bu kareye tepki gösterdiğini yazdı.

YUNAN'DAN KÜSTAH SÖZLER: BU HAMLE SALDIRGAN VE PROVOKATİF

Ülkenin çok okunan gazetelerinden Kathimerini, "Yunan diplomatik kaynakları bu hamlenin saldırgan ve provokatif olduğunu söyledi" yorumunu yaptı.

"BU OLAYIN DÜZELTİLMESİNİ BEKLİYORUZ"

Türkiye’nin hemen dibindeki Adaları gizlice silahlandıran Yunanistan, "Bir an önce ülkemizin toprak bütünlüğünü şüphede bırakan bu kabul edilemez olayın düzeltilmesini bekliyoruz" açıklamalarıyla pişkinlik yapmaya devam ettiler.

TÜRKİYE İLE YUNANİSTAN ARASINDAKİ TANSİYON YÜKSEK

Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkiler son aylarda kötüleşmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, En son Mart ayında Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'i İstanbul'da ağırlamıştı. O dönemde ilişkiler iyileşirken kısa bir süre sonra karşılıklı sert açıklamalar ile ilişkilerde bozulma meydana gelmişti. İlişkilerin kötüleşmesinin sebeplerinden biri olarak da Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in ABD'ye gitmesi ve burada Türkiye karşıtı lobi yapması gösterilmişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN