Büyükşehir Belediyesi Semt Konaklarında Sınav Heyecanı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Merkezleri (MABEM)

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Merkezleri (MABEM) etüt ve rehberlik hizmetlerinden faydalanmak isteyen 4. 5. 6. ve 7.sınıf öğrencileri için seçme sınavı yapıldı. 
Çok sayıda öğrencinin 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ücretsiz olarak hizmet vermekte olan Kernek Külliyesi ile Semt konaklarındaki etüt ve rehberlik hizmetlerinden faydalanmak için girmiş oldukları sınav da ter döktüler.
Sınav öncesi Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Yaygın Eğitim ve kültür Tesisleri Şube Müdürü Erkan Tekgül yaptığı açıklamada, “Gelecek yılın öğrencilerini seçmek amacıyla bir sınav gerçekleştiriyoruz. Özellikle, Melekbaba, Salköprü, Özalper ve Kernek Külliyelerimizde çok yoğun müracaatlar aldık. Çocuklarımız sınava girdi. Önümüzdeki yıl bizlerle beraber olacak çocuklarımızı bu sınavla belirliyoruz. Eğitim kurumlarımızda çocuklarımızı LGS ve Bursluluk sınavlarına hazırlıyoruz. Ayrıca Semt Konaklarımızda her yaştaki çocuklarımıza eğitim vermekteyiz. 4-6 yaş grubu için nezaket sınıflarında Müftülüğümüz ile birlikte, YKS grubundaki çocuklarımız içinde Halk Eğitim Müdürlüklerimiz ile birlikte sınavlara hazırlıyoruz. Bu hizmetlerin yanında binlerce kursiyerimize de farklı branşlarda kurslar düzenlenmektedir” dedi. 
Öğrenci ve Velilerden Büyükşehir Belediyesine Teşekkür
Malatya Büyükşehir Belediyesine ait Kernek Külliyesindeki eğitimlerden memnun olduklarını belirterek, “Hocalarımız bizimle yakından ilgileniyorlar. Okulda anlamadığımız konuları burada tekrar ediyoruz. Buradaki eğitimin çok kaliteli olduğuna inanıyoruz. Okuldaki notlarımız buradan aldığımız eğitim sonrasında yükseldi. Burada verilen eğitimlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” dediler.  
Öğrenci velilerinden Arzu Gül ve Bedrettin Eren, “Kernek Külliyesindeki eğitimi beğeniyorum. Büyük kızımda buradan eğitim aldı. Kızımı sınava getirdim. Oğlum ise bu sene mezun olacak. Buradaki eğitimden memnunun ve velilere tavsiye ediyorum.  
Bedrettin Eren, Yegenimi sınava getirdim. Böyle bir imkanı sunan belediyemize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştular. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN