Bu tür suçlarla ilgili kalıcı ve köklü önlemler almak mecburiyetindeyiz.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık, gündemdeki 'Elmalı Davası' hakkında açıklamada bulundu.

PAYLAŞ

Elmalı davası olarak bilinen bu türden vahim olaylarda, çocuklarımızı koruma ve kollamanın devletimizin birincil önceliği olduğunun altını çizen Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık, açıklamasında şunları kaydetti:

VAHİM OLAYDA YARGI MERCİLERİ EN İNCE AYRINTISINA KADAR ARAŞTIRMALIDIRLAR

"Son günlerde yaşanan ve özellikle Elmalı davası olarak bilinen vahim, içimizi acıtan, yüreklerimizi titreten olay neticesinde çocuklarımızı korumak,kollamak toplumdaki her bireyin ve dahi tekraren vurgulamak isterim ki devletimizin birincil önceliğidir. Söz konusu olayda olduğu gibi cinsel istismarın tespit edildiği andan itibaren hem tespiti yapan kolluk kuvvetleri hem de nihai kararı oluşturacak yargı mercileri hassas bir şekilde ve en ince ayrıntısına kadar olayı araştırmalıdırlar. 

Olayın ortaya çıktığı andan itibaren en kısa sürede faillere en ağır cezanın verilmesi, bu sebeple, cinsel istismar, kadına karşı şiddet gibi toplumun genelini ilgilendiren davaların öncelikle ve ivedilikle çözüme kavuşturulması en büyük temennimizdir. 

ÇÖZÜM YOLLARI HIZLICA YÜRÜRLÜĞE KONULMASI GEREKİYOR

Bir yandan tespit edilen vakaların en kısa sürede cezalandırılması gerekirken, bir yandan da bu tür olaylarla bir daha karşılaşmamak adına, çocuk ve gençlerimizi korumak için yapılması gerekenlerin değerlendirilerek, çözüm yollarının hızlıca yürürlüğe konulması gerektiği inancındayız. 

KALICI VE KÖKLÜ ÖNLEMLER ALMAK MECBURİYETİNDEYİZ

Sayın Genel Başkanımızın da defalarca üzerinde durduğu gibi bu tür suçlarla ilgili kalıcı ve köklü önlemleri almak ertelenemez bir mecburiyettir. 

Milliyetçi Hareket Partisi olarak toplumu derinden yaralayan cinsel istismar fiillerini ve faillerini en sert ve en kuvvetli şekilde kınıyoruz. Çocuklarımızın bu tür sapkın davranışlara maruz kalmaması adına yapmış olduğumuz çalışmalarla birlikte, bu minvalde gerçekleştirilecek her düzenlemeyi, atılacak her adımı en güçlü şekilde destekleyeceğimizi ifade ediyoruz.

TÜRKGÜN

Bülten

Malatya Cadde

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN