Başkan Altunkaya: Vefatının 11'inci yıl dönümünde kendisini rahmetle ve özlemle anıyoruz.

Vefatının 11'inci yıl dönümünde kendisini rahmetle ve özlemle anıyoruz.

Başkan Altunkaya: Vefatının 11'inci yıl dönümünde kendisini rahmetle ve özlemle anıyoruz.
Malatya
Vefatının 11'inci yıl dönümünde kendisini rahmetle ve özlemle anıyoruz.

Haber Editörü: Malatya Cadde

BBP(Büyük Birlik Partisi)Yeşilyurt Merkez ilçe başkanı Ercan Altunkaya, helikopter kazası sonucu vefat eden,Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 11'inci ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Altunkaya mesajında,

“Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu sayılı devlet adamları arasında yer alan merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun dik durmayı öğreten siyaset anlayışını bugün çok daha iyi anlıyoruz. Kendisinin vefatından önce söylemiş olduğu ‘İki saniye sonrasına garantisi olmayan bu hayat için fırıldak olmaya gerek yok' sözleri, bizlerin ve yeni nesillerin hayatlarında ilke edinmesi gereken bir sözdür. Bizler özellikle de siyaseten böyle bir anlayışı her zaman destekledik, destekliyoruz. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, devletteki gizli yapılanmalar hakkında çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. Kendisinin ileri görüşlü bir devlet adamı olduğu hiç kuşkusuz herkes tarafından kabul edilmekte ve özellikle 28 Şubat'ta darbecilere karşı gösterdiği dik ve demokratik duruş büyük takdir görmüş, ufuk açmıştır.

Başkan Altunkaya ”O, milletimizin baharını müjdeleyen beyaz bir gül ve tam anlamıyla teslim olmuş bir mümindi. O, bizim aynamızdı... O'na bakınca kendimizi görür; O'nda kendimizi bulurduk... Şahadetiyle birlikte aziz milletimiz ve hatta dünyanın bütün iyi insanları için de ayna oldu... Herkes O'nda kendisinden bir parça gördü, hayal ve ideallerini O'nda buldu. Muhsin Yazıcıoğlu'nun yanı sıra elim kazada hayatlarını kaybeden, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ'a, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı'ya, Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat Çetinkaya'ya, İHA muhabiri İsmail Güneş'e ve pilot Kaya İstektepe'ye Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyoruz dedi. Ercan ALTUNKAYA BBP Malatya Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı

Bülten Son Güncelleme: 24 Mart 2020 20:50

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN