Atık Yönetimi Şube Müdürlüğüne iş ödülü

2021 yılı Sürdürülebilir İş Ödülü sahibi Malatya Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü Katı Atık Entegre Tesisi oldu.

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Filiz Yavuzkurt

     Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen Sürdürülebilir İş Ödülleri kapsamında bu yıl 8.’ si düzenlenen yarışmada 2021 yılı Sürdürülebilir İş Ödülü sahibi Malatya Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü Katı Atık Entegre Tesisi oldu.
    ‘’Kirleten temizler, temizleyen kazanır’’ sloganıyla yola çıkan Malatya Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü 14 kategoride değerlendirilen projeler kapsamında Atık Yönetimi kategorisinde birinci oldu.. Tüm başvuruların, alanında lider akademisyen ve uzmanlar tarafından değerlendirildiği Sürdürülebilir İş Ödüllerinin amacı, kurumların ekonomik, çevresel ve sosyal etkilerini proaktif olarak ele alıp yönetecek, önemli etkiler yaratmış projelerini öne çıkartmak ve geniş kitleler ile paylaşmak; bu projelerin rol model olmasını sağlamak, değişimi teşvik etmek ve sürdürülebilir iş modelleri geçişini hızlandırmaktır.
     Malatya Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü’ nden aldığımız bilgiye göre ,Orduzu Katı Atık Entegre Tesisi’ ne 2021 yılında 194.531.016 kg evsel katı atık gelmiş olup, bu atıkların içerisinden 1.946.448 kg hurda, pet, plastik gibi geri dönüşüm malzemesi ayrıştırıldı ve kalan atıklardan 21.258.077 kW/h elektrik enerjisi üretildi. 
      Katı Atık Entegre Tesisinde ; hava, su, toprak kirliliğini önlemek, iklim değişikliğine olumlu katkıda bulunmak, kaynakları verimli kullanmak, ekonomiye katkı sağlamak, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak  ve sürdürülebilir bir çevre hedefine ulaşmak amacıyla yapılan çalışmalar, 2021 yılı Sürdürülebilir İş Ödülü ile taçlandırıldı.
HABER: FİLİZ YAVUZKURT
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN