Akçadağ'ın Altın Eldivenleri Yine Şampiyon

Akçadağ Halk Eğitim Merkezi, Başarıları İle Dikkat Çekiyor

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

U-22 Kadınlar ve Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası, Kırşehir'de yapıldı. Akçadağ Halk Eğitim Merkezi Boks Kursu sporcularından Hatice Akbaş 52 kiloda ve Rabia Topuz ise 50 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.  

Kırşehir Spor Salonunda gerçekleştirilen U-22 Kadınlar ve Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’na, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Kırşehir il protokolü, boks severler ve 750 erkek ve katın sporcu katıldı. Zorlu müsabakaların yapıldığı U-22 Kadınlar ve Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’na, Akçadağ Halk Eğitim Merkezi Boks Kursu’ndan boks hocası Kerem Akbaş ve sporcular Hatice Akbaş ve Rabia Topuz katıldı. Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, 2024 Yaz Olimpiyatlarında başarılı olunması için Kırşehir’de başlayan şampiyonaya çok büyük önem verdiklerini ifade etti. Bu önemli şampiyonada ringe çıkan Akçadağ Halk Eğitim Merkezi Boks Kursu boksörlerinden Hatice Akbaş 52 kiloda ve Rabia Topuz ise 50 kiloda rakiplerini mağlup ederek, şampiyon oldu. 

Akçadağ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hacı Mehmet Pektaş, Akçadağ Halk Eğitim Merkezi Boks Kursu boksörlerinden Hatice Akbaş ve Rabia Topuz’un her müsabakada olduğu gibi Kırşehir’de gerçekleştirilen U-22 Kadınlar ve Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda da büyük başarı gösterdiğini belirterek, her iki boksörü başarılarından dolayı tebrik etti. Pektaş, Hatice Akbaş ve Rabia Topuz’un Akçadağ’a ve Malatya’ya büyün bir gurur yaşattığını söyledi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN