Akçadağ Dayanışma Derneği Aşure Etkinliği

Akçadağ Dayanışma Derneği organizasyonunda gerçekleştirilen Aşure etkinliğinde yoğun katılım olurken üst düzey protokol ile Akçadağ halkı Aşure'de buluştu.

PAYLAŞ
Akçadağ Dayanışma Derneği Aşure Etkinliği
Akçadağ Dayanışma Derneği organizasyonunda gerçekleştirilen Aşure etkinliğinde yoğun katılım olurken üst düzey protokol ile Akçadağ halkı Aşure'de buluştu.
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

Akçadağ İlçe belediye sosyal tesislerinde gerçekleştirilen Aşure ikramına Yeş;ınar, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, MHP MYK üyesi Eyüp Gönültaş, Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Ahmet Özer, Akçadağ Belediye Başkanı, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, MHP Malatya İl Başkan vekili Şahin Yangırhep, BBP Malatya İl Başkanı Ali Rıza Ulutaş, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Bilal Yıldırım, Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, İş İnsanı Siyasetçi Osman Güde, AKÇADAĞDER Genel Sekreteri İş İnsanı Ramazan Bozkurt, EMŞAV BAŞKANI Sıddık Selçuk, Akçadağ Esnaf Odası Başkanı Fatih Şahin, Akçadağ Esnaf ve San. Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Battal Yardımcı, İyi Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Özcan, Akçadağ MHP İlçe Başkanı Kenan Güde, CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan, BBP Akçadağ İlçe Başkanı Arif Koyun, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ali Emre, Yeşilyurt Belediyesi Meclis üyeleri Burhan Kılıç, Battal Tuncal, Akçadağ Belediye Meclis Üyesi Mustafa Turcan, Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Osman Gönültaş, İş İnsanı Cahit Zafer Leventoğlu, Kenan Gerçek, Ferhat Duman, Siyasi parti yönetim kurulu üyeleri, Mahalle muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerive çok sayıda vatandaş katıldı.

Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı Murat Maskar açılış konuşmasında gelen misafirlere teşekkür ederken Akçadağ’da özlenen tablo işte bu dedi. Birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Maskar” Dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örneklerinden birini yaşadığımız bu ayda Muharrem ayı inancımızda önemli bir yeri olan müstesna zaman dilimidir. İslam tarihinin en acılı olaylarından biri olan “ Kerbela” olayı da bu ay içerisinde gerçekleşmiştir. Sevgili Peygamberimiz. ( S.A.V. ) torunları için cennet çocuklarının efendileri diye övdüğü zulme boyun eğmeyen, Adaletin ve doğruluğun yanında ayrılmayan Hz. Hüseyin ve Ehli beytten 72 kişinin şehit edilmesi Muharrem ayını bir matem ve Hüzün mevsimine dönüştürmüştür. Muharrem ayı Matem ayı olmakla beraber içinde barındırdığı Aşure günü paylaşmanın ve dayanışmanın perçinlendiği bir gündür. Kerbela’nın bize en büyük mesajı ise Birlik, Beraberlik, Vahdet ve Kardeşliktir. Eğer bu mesajı hayata dönüştüremez isek İslam coğrafyasında yas ve matem eksik olmayacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin efendimiz ve 72 şehidimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, bir daha böyle zulüm ve hadiselerin yaşanmamasını rabbimden niyaz ediyorum. Bugün Akçadağ ilçemizde Birlik ve Beraberliğimizin resmini Aşure etkinliğimizde herkes gördü. Akçadağ Dayanışma Derneğimizin Aşure etkinliğine birbirinden değerli isimleri misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de hep birlikte istişarelerle çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.” Protokol konuşmalarında ise birlik ve beraberlik vurgusu yapılırken yaklaşık 3 büyük kazanda 3.000 kişilik pişen Aşure gelen misafirlere ikram edildi. Akçadağ Aşağı Örükçü Mahallesi Camii İmam Hatibi M. Akif Özdemir Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua ile Aşure Etkinliğini taçlandırdı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN