AK Partili Çalık: 'Milletimize ucuz ürün satılacak alanları oluşturuyoruz'

AK Partili Çalık: 'Milletimize ucuz ürün satılacak alanları oluşturuyoruz'

PAYLAŞ
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Milletimize ucuz ürün satılacak alanları oluşturmaya devam edeceğiz. Tarım Kredi Kooperatifleri 3 satış noktası, Türkşeker satış noktası, Toprak Mahsulleri Ofisi satış noktası oluşturdu. Vatandaşlarımıza raftaki ürünleri en uygun fiyata alabilecekleri şekle getirmek temel amacımız” dedi.

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Malatya Şeker Fabrikası satış noktasını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tecde Muhtarı Ali Yiğit, Malatya Şeker Fabrikası’nın geçen yıl şeker üretiminde Türkiye’de birinci olduğunu anımsatarak, “Bu bizim için büyük bir gurur. Bir başka gururu daha yaşıyoruz; bereketli topraklarımızda yetişen şeker pancarımızdan üretilen şekerin satılacağı bir satış noktası oluşturuldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Aynı zamanda şehrimizle ilgili her konuda duyarlılığını gösteren AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’a da şükranlarımızı sunuyoruz. Vatandaşlarımız buradan rahatlıkla şeker alabilecekler. Burada stokçulara da bir sınır koymuş olacağız” dedi.

Şeker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat ise Malatya Şeker Fabrikası satış noktasının oluşturulması için AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın bizzat ilgilendiğini söyledi. Murat, “Malatya’da bir sorun, sıkıntı ya da istek varsa AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık o işin peşini bırakmaz. O işi sonuçlandırır. Şirketimiz ürünleri birinci elden halka arz edildi. Yıllardır beklenen bir şeydi. Şeker Fabrikası’nın satış mağazasının olması isteniyordu. Sayın milletvekilimizin desteğiyle hayata geçti” diye konuştu.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık da küçük bir dokunuşla büyük bir iş yapıldığını belirtti.

Malatya Şeker Fabrikası’nın özelleştirme sürecinden, özelleştirme sürecinden çıktığı bir dönemi yaşadığını ifade eden Çalık, şunları söyledi:
“Malatya Şeker Fabrikası bu süreçte Türkiye’nin en çok şeker üreten fabrikası haline geldi. Recai Kutan Barajı’nın Yazıhan ovasını sulamasıyla birlikte orada ürettiğimiz şeker pancarı Malatya Şeker Fabrikası’na geliyor, şeker haline dönüşüyor ve her yere gönderiliyordu. Ali Yiğit Muhtarımız sosyal medyada beni de etiketleyip, bir satış noktası talebini iletti. Onun üzerine hemen gerekli yerlerle görüştük ve konuyu yakından takip ettik. Hızlıca bu satış noktasının oluşturulması için bir çalışma yürüttük ve hayata geçirildi.”

Satış noktasında şekerin yanı sıra un, turşu, makarna, şehriye ve salça ile baklagillerin de vatandaşlar için satışa sunulacağını kaydeden Çalık, “Bu prefabrik yapı da Malatya’da üretildi. Kızılay’ın Vagon Onarım Fabrikası alanında inşa edilen fabrikada bu prefabrik yapı yapıldı. Milletimize ucuz ürün satılacak alanları oluşturmaya devam edeceğiz. Tarım Kredi Kooperatifleri 3 satış noktası, Türkşeker satış noktası, Toprak Mahsulleri Ofisi satış noktası oluşturdu. Vatandaşlarımıza raftaki ürünleri en uygun fiyata alabilecekleri şekle getirmek temel amacımız” dedi. Malatya Şeker Fabrikası Müdürü Suat Altun da ziyarette yer aldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN