2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Günü, Okullarda Trafik Tedbirleri ve Okul Servis Araçlarının Kontrolü

İl Geneli Jandarma Sorumluluk Bölgesindeki Tüm Okullarda

PAYLAŞ
2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Günü, Okullarda Trafik Tedbirleri ve Okul Servis Araçlarının Kontrolü
İl Geneli Jandarma Sorumluluk Bölgesindeki Tüm Okullarda
Malatya Cadde Haber - Malatya Cadde

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılının Huzur ve Güven içerisinde sürdürülebilmesi, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin okul ve çevresinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların önlenmesi ve trafik güvenliğinin önlenmesi amacıyla Malatya İl Jandarma Komutanlığı Trafik ve Asayiş Timleri tarafından okul ve çevreleri kontrol edilerek okul servis araçları denetlenmiştir.

Jandarma Trafik Timleri tarafından uzun bir aradan sonra okullarına kavuşan öğrencilere şeker ve kolonya ikram ederek, Servis Araçlarına binme/inme, araç içerisinde emniyet kemeri kullanımı, yaya ve okul geçitlerinin kullanımı ve koronavirüs (COVİD -19) salgınına karşı içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske, mesafe kurallarına uyulması konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verilmiştir.

Okul servis araçlarının, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliği ile Okul Servis Araçları Yönetmeliği hükümlerine uygun olup olmadığı kontrolü yapılmıştır.

Okul ve çevresinde; yatay ve düşey trafik işaretlemeleri, hız kontrol elemanları, indirme bindirme cepleri, aydınlatma, okul önü bariyerleri, butonlu sinyalizasyon sistemleri vb. fiziki tedbirlerin kontrolleri yapılmıştır.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı içerisinde Okul servis araçlarının kontrolü, servis sürücülerine, rehber personeline, okul idarecilerine ve öğrencilere yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri devam edecektir.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN