Yeni Karşıyaka Köprüsü Hizmete Açıldı…

KARŞIYAKA’NIN 40 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU…

Yeni Karşıyaka Köprüsü Hizmete Açıldı… Genel

Sivas Belediyesi tarafından şehir trafiğini rahatlatmak adına yapılan projeler zincirinin önemli bir halkası daha tamamlanarak hizmete açıldı. Beraberindeki bağlantı yolları ve üst geçit ile entegre edilen 6 şeritli yeni Karşıyaka köprüsü için görkemli bir açılış töreni düzenlendi.

Köprü üzerindeki törene Vali Davut Gül, Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Karşıyaka Mahalle Muhtarı Çetin Aydın’ın konuşmasıyla devam etti. “40 yıllık orucu bugün açıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Muhtar Aydın şunları kaydetti; “Sami Başkanımız söz verdi ve köprüyü yaptı. Kişiler eserleriyle anılır, bu anlamda başkanımıza ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bölgemize yapılan mesire alanı ve çok amaçlı 3 bin kişilik salon, Karşıyaka’yı cazibe merkezi haline getirmiştir. Sami Başkanımızın döneminde yapılan hizmetler, her dönemden daha fazladır.”

AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ise, 40 yıldır beklenen köprünün ak belediyecilik farkıyla bölgeye kazandırıldığını ifade ederek; “25 milyon liraya mal olan köprümüzle birlikte sadece Karşıyaka’nın değil, civar köylerimizin de ulaşımı kolaylaşmıştır. Kısa zamanda bu projeyi tamamlayarak hizmete sunan Başkanımız Sami Aydın’a teşekkür ediyorum.” dedi.

“Verdiğimiz sözü yerine getirmiş olarak sizlerin karşısına çıkmak bizim için büyük bir bahtiyarlık.” Diyen Başkan Sami Aydın da, “Şimdiye kadar, 800 yıl önce Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubad tarafından yapılan köprü kullanılıyordu. Rabbime şükürler olsun ki, böyle büyük bir komutanın eserinin yanına bir eser de biz kazandırdık. Alâeddin Keykubad’ı rahmetle anıyoruz, inşallah ilerde bizleri de rahmetle anacak nesiller olur. Çünkü hizmet etmek istemekle olmaz, bu bir nasip meselesi. Bir hizmeti kazandırmak aynı zamanda dünya var oldukça hayır dua almanız demektir. Bizi en çok bu heyecanlandırıyor. Bu köprüyle artık Karşıyaka merkeze çok yakın. Selçuklu döneminde Kızılırmak üzerine iki köprü yapılmış, cumhuriyetle birlikte iki köprü daha yapılmış. Sadece bizim dönemimizde ise 4 köprü birden yapıldı. Köprümüzün uzunluğu 193 metre, 6 şerit genişliğinde. Kamulaştırmalar, bağlantı yolları ve üst geçitle beraber toplamda 25 milyon liralık bir harcamayla köprümüzü tamamladık. Şehrimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci ise “Başkanımız bölge sakinlerinin 40 yıllık köprü talebini yerine getirdi. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız Sivas’ta bizler ise Ankara’da laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koymaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda gelişmekte olan Karşıyaka Mahallesi’ne yapılan devlet yatırımları sebebiyle köprüye olan ihtiyacın daha çok arttığını dile getiren Vali Davut Gül, bu köprünün yapılmasıyla aynı zamanda tarihi köprünün de korunduğunu belirterek Başkan Aydın ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Karşıyaka Mahalle Muhtarı Çetin Aydın il protokolüne çiçek takdim etti. Daha sonra kesilen kurdele ile birlikte yeni Karşıyaka Köprüsü hizmete açıldı. Köprüden ilk geçiş ise il protokolü ve vatandaşlar tarafından yürüyerek yapıldı.

 • Avşar, İlçe Başkanları İle İstişare Toplantısı Yaptı
 • 57 Eşsiz Eserin Yazarı Akif Manaf
 • Başkanlık Engel Tanımadı
 • Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanların Küpelenmesine Af Getirildi.
 • Vali Baruş’tan Adliye Ve 2. Ordu Komutanlığına İade-İ Ziyaret
 • Malatya Sonbaharda Objektiflere Yansıdı
 • Tuzcuoğlu, Malatya Turgut Özal Üniversitesi öğrencileri ile buluştu
 • Büyükşehir Tren Yolu Köprüsünü Asfaltladı
 • AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
 • Hemşerilerimiz Hizmetlerin En İyisi ve En Güzeline Layıktır
 • Başkan Gürkan, Sanat Camiası İle Bir Araya Geldi
 • MHP Ağın'a Uslu Aday Adayı
 • Milletvekili Fendoğlu Kuluncak’ı ziyaret etti
 • Malatyamıza Güzel Hizmetler Kazandırmıştır
 • Maski’den Orduzu’ya3.7 Milyon Tl Maliyetinde kapalı Sulama Sistemi
 • 81 İlden Gelen Muhtarlar Sivas'a Hayran Kaldı...
 • Başkan Yanılmaz 'Şehrimiz 114 İlkle Tanıştı'
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom