Yeni Karşıyaka Köprüsü Hizmete Açıldı…

KARŞIYAKA’NIN 40 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU…

Yeni Karşıyaka Köprüsü Hizmete Açıldı… Genel

Sivas Belediyesi tarafından şehir trafiğini rahatlatmak adına yapılan projeler zincirinin önemli bir halkası daha tamamlanarak hizmete açıldı. Beraberindeki bağlantı yolları ve üst geçit ile entegre edilen 6 şeritli yeni Karşıyaka köprüsü için görkemli bir açılış töreni düzenlendi.

Köprü üzerindeki törene Vali Davut Gül, Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Karşıyaka Mahalle Muhtarı Çetin Aydın’ın konuşmasıyla devam etti. “40 yıllık orucu bugün açıyoruz” diyerek sözlerine başlayan Muhtar Aydın şunları kaydetti; “Sami Başkanımız söz verdi ve köprüyü yaptı. Kişiler eserleriyle anılır, bu anlamda başkanımıza ve tüm ekibine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bölgemize yapılan mesire alanı ve çok amaçlı 3 bin kişilik salon, Karşıyaka’yı cazibe merkezi haline getirmiştir. Sami Başkanımızın döneminde yapılan hizmetler, her dönemden daha fazladır.”

AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu ise, 40 yıldır beklenen köprünün ak belediyecilik farkıyla bölgeye kazandırıldığını ifade ederek; “25 milyon liraya mal olan köprümüzle birlikte sadece Karşıyaka’nın değil, civar köylerimizin de ulaşımı kolaylaşmıştır. Kısa zamanda bu projeyi tamamlayarak hizmete sunan Başkanımız Sami Aydın’a teşekkür ediyorum.” dedi.

“Verdiğimiz sözü yerine getirmiş olarak sizlerin karşısına çıkmak bizim için büyük bir bahtiyarlık.” Diyen Başkan Sami Aydın da, “Şimdiye kadar, 800 yıl önce Selçuklu Sultanı Alâeddin Keykubad tarafından yapılan köprü kullanılıyordu. Rabbime şükürler olsun ki, böyle büyük bir komutanın eserinin yanına bir eser de biz kazandırdık. Alâeddin Keykubad’ı rahmetle anıyoruz, inşallah ilerde bizleri de rahmetle anacak nesiller olur. Çünkü hizmet etmek istemekle olmaz, bu bir nasip meselesi. Bir hizmeti kazandırmak aynı zamanda dünya var oldukça hayır dua almanız demektir. Bizi en çok bu heyecanlandırıyor. Bu köprüyle artık Karşıyaka merkeze çok yakın. Selçuklu döneminde Kızılırmak üzerine iki köprü yapılmış, cumhuriyetle birlikte iki köprü daha yapılmış. Sadece bizim dönemimizde ise 4 köprü birden yapıldı. Köprümüzün uzunluğu 193 metre, 6 şerit genişliğinde. Kamulaştırmalar, bağlantı yolları ve üst geçitle beraber toplamda 25 milyon liralık bir harcamayla köprümüzü tamamladık. Şehrimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci ise “Başkanımız bölge sakinlerinin 40 yıllık köprü talebini yerine getirdi. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız Sivas’ta bizler ise Ankara’da laf üstüne laf değil, taş üstüne taş koymaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son yıllarda gelişmekte olan Karşıyaka Mahallesi’ne yapılan devlet yatırımları sebebiyle köprüye olan ihtiyacın daha çok arttığını dile getiren Vali Davut Gül, bu köprünün yapılmasıyla aynı zamanda tarihi köprünün de korunduğunu belirterek Başkan Aydın ve projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Karşıyaka Mahalle Muhtarı Çetin Aydın il protokolüne çiçek takdim etti. Daha sonra kesilen kurdele ile birlikte yeni Karşıyaka Köprüsü hizmete açıldı. Köprüden ilk geçiş ise il protokolü ve vatandaşlar tarafından yürüyerek yapıldı.

 • Fendoğlu müjdeyi verelim; Vize İşlemleri artık Malatya'da yapılacak
 • İmparator Gerçeği..
 • Altunkaya, 'Yazıcıoğlu Türkiye'nin Yetiştirmiş olduğu Devlet Adamları Arasındadır'
 • BBP ‘den Şehitlere Mevlid Proğramı
 • Siyasette ‘İzmirce’ konuşulsun
 • Başkan Yanılmaz Şampiyon Öğrencilere Bisiklet Hediye Etti
 • Vali Baruş, 55’inci Kütüphane Haftası açılış programına katıldı
 • Başkan Yanılmaz: ‘Hiçbir Engel Başarıya Engel Değildir’
 • Milletimiz Cumhur İttifakı'na tam destek verecek
 • Ekinci, ‘Anket sonuçlarında yüzde 6,2 öndeyiz’ vurgusu
 • Belde Belediyelerini Tekrar Açacağız
 • Valilik'ten Deprem İli İlgili Açıklama
 • İbn-İ Sina Okullarından Yeni Kayıt Yaptıracak Olan Öğrencilere Büyük Kolaylık Ve Müjde.
 • Kayısıyı Don Vurdu
 • 31 Mart’ta Yeşilyurt’ta yeni bir destan yazacağız
 • Battalgazi'mizi geleceğe taşımak için hep birlikte çalışacağız
 • Tecrübelerimizi büyükşehire teşmil edeceğiz
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom