Ülkü Ocakları 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni Battalgazi Belediyesi konferans salonunda gerçekleşti. Proğrama yoğun katılım gerçekleşti.

Ülkü Ocakları 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılışı Kültür-Sanat

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni Battalgazi Belediyesi konferans salonunda gerçekleşti. Proğrama yoğun katılım gerçekleşti.

Proğrama ,MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı M.Ali Kaya,Çok sayıda STK yetkilileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı açılışı, ortaokul birin başkanı, asena birim başkanı ve üniversite birim başkanlarının konuşmaları ile başladı. Daha sonar MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar konuşmasında, " Sevgili gençler ve bozkurtlarım; gün hasbihal günü, ocağa muhabbet ateşini atma günüdür. Aşk ile yanan ateşi ne kar ne de tipi söndürebilir. Ocak yandıkça, kutlu davanın önündeki duman perdesi ortadan kalkar, ışığımızla niceleri aydınlanır. Burası Aziz Türk Milletinin gönül ocağıdır, karanlık günlerde istiklal ateşinin yakıldığı kutlu ocaktır; binlerce yıllık değer dünyamızdan güç alan gelenekli ocaktır."ifadelerini kullandı. Başkan Avşar, " Gençlerin model alabilecekleri, genlerinin ve kodlarının uyum halinde olduğu, kişi veya idealler onlara hedef olarak gösterilmelidir. Pop Star’ların ortaya çıkardığı ışığı sönük “Star”lara değil, birer kutup yıldızı olarak parlayan ve yol gösteren Mevlana’ya, Yunus’a, Atatürk’e, Başbuğ Alparslan Türkeş’e ve Bilge Lider Devlet Bahçeli’ye ihtiyacı vardır."dedi.

Türklük gurur ve şuuru, İslâm ahlâk ve faziletiyle yetişen sevgili ülküdaşlarım; ülkemizin size ihtiyacı her zamankinden daha çoktur diyen Avşar, " Adriyatik’ten Çin Seddine kadar uzanan coğrafyada yaşayan kardeşlerinin derdini kendine dert edinen ülküdaşlarım; derdi-tasası bulunmayan gençliğe ülkümüzün kutlu yolunu sizler göstereceksiniz." şeklinde konuştu.

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Emrah Yılan konuşmasına 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı açılış etkinliğine hoş geldiniz diye başlayarak, " ülkemiz zorlu dönemlerden geçmektedir. Sürekli olarak dış mihraklar tarafından türlü entrikalar üreterek gerek ekonomi, gerek siyasi yollarla kaos ortamı yaratılmakta ve bundan nemalanmak istemektedirler. Bunlarla da yetinmemekteler ve Türk toplumunun temel taşı olan aile kültürümüze ve gençlerimiz üzerinde kötü senaryolar hayata geçirerek Milletimizin varlığına göz dikmektedirler. Gençlerimize büyüklere saygı, sevgi kavramını unutturmanın yanında onları uyuşturucu ve madde bağımlılığına yönlendirmeye çalışmaktadırlar. Bu bağlamda Türk Gençliğinin Önündeki Klavuzu Mersin Milletvekilimiz Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Klavuz Beyin “Türk Gençliğinin önündeki en büyük felaket olan Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığına karşı gençliğimizi her türlü kötü alışkanlıktan uzak durup güçlü ve sağlıklı olmak için kararlılıkla spora davet ediyorum. Damarlarındaki asil kanı kirletme” düsturuyla Türk Gençliğinin bu bataklığa düşmemesi için Ülkü Ocaklarına ve spor yapmaya davet ediyorum."dedi.

Başkan Yılan , " Bugün burada olan asena ve bozkurtlarımızın kıymetli büyükleri ağabeylerimiz, ablalarımız Ülkü Ocaklarına gelen, mensubu olan taze ülkü erleri bizim emanetimizdir. Sizler bilmelisiniz ki çocuğunuz Ülkü Ocaklarındaysa Türk İslam Ülküsünü kendisine şiar edinmiş ve bu yolda hareket etmeyi kendine ar saymıştır. Çok şükür ki Ülkü Ocakları Malatya Ortaöğretim ve Üniversite teşkilatlarımıza haftalık olarak verdiğimiz eğitim seminerleri artık Ocak binamızdaki seminer salonumuza sığmamaktadır. Bundan dolayı artık haftalık seminerlerimizi daha büyük salonlarda yapacağımızın gururunu ve mutluluğunu buradan siz dava arkadaşlarımla paylaşmaktayım. Bugün buraya gelerek bizleri şereflendirmenizden ötürü tüm müsafirlerimize teşekkür ediyor Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı olarak gelecekte yapacağımız etkinliklerde buluşmaya dua ederken hepinizi Allaha Emanet ediyorum."ifadelerini kullandı.

Proğram daha sonra, Asena Birim Başkanlığı tarafından şiir dinletisi ve akabinde ülkücü müziklerle devam etti.

 • Dilmen'den Fenerbahçe'ye ağır sözler!
 • Yeşilli Belediye Başkanı Demir’e İstiklal Marşı Teşekkürü
 • Türkiye ile İtalya kazan kazan mantığı ile işbirliğini arttırmak istiyor
 • Şahin Tepesi'ni Farklı Bir Mimari Bakış Ve Tasarımla Kıymetli Bir Görüntüye Kavuşturacağız
 • Gece gündüz iş konuşuyorlar
 • Kılıçdaroğlu`na Yapılan Saldırının Azmettiricilerini Biliyoruz!
 • Başkan Sadıkoğlu, MTTB Gençliği ile buluştu
 • Zirai Don Tehlikesi
 • Yeşilyurt Belediyespor şampiyon oldu
 • Keskin, 'Herkes Hesap Vermek Zorunda'
 • Fendoğlu Hekimhan'da Kaza Yerinde İncelemelerde Bulundu
 • Başkan Güder, Gençlerle Buluştu
 • Türk Telekom’dan galibiyet serisi: 92-77
 • Ağbaba 23 Nisan’da Çocuk Emeğini Raporlaştırdı
 • Yanık Ünitesi İle Sağlıkta Atılım
 • Başkan Güder, ‘Kadın Kollarımız, Ak Parti’mizin Olmazsa Olmaz Unsurlarıdır’
 • Başkan Güder, Şehitlere Saygı Koşusu Etkinliğine Katıldı
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom