TrexAKADEMİ 'Fabrikanı Keşfet' Organizasyonu ile Geleceğin Kapılarını Araladı

TrexAKADEMİ, Fabrikanı Keşfet adını verdiği organizasyonunu 7 Şubat’ta Bursa Hilton Convention Center’da gerçekleştirdi. Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0, Sanayi 4.0, Akıllı Fabrikalar, Büyük Veri ve Nesnelerin İnterneti gibi konularını kapsayan MES Sistemlerini deneyimlemiş ve yüksek verimlilikler sağlamış olan sektör temsilcilerinin katıldığı organizasyon yoğun bir katılıma sahne oldu.

TrexAKADEMİ 'Fabrikanı Keşfet' Organizasyonu ile Geleceğin Kapılarını Araladı Genel

TrexAKADEMİ, Fabrikanı Keşfet adını verdiği organizasyonunu 7 Şubat’ta Bursa Hilton Convention Center’da gerçekleştirdi. Dijital Dönüşüm, Endüstri 4.0, Sanayi 4.0, Akıllı Fabrikalar, Büyük Veri ve Nesnelerin İnterneti gibi konularını kapsayan MES Sistemlerini deneyimlemiş ve yüksek verimlilikler sağlamış olan sektör temsilcilerinin katıldığı organizasyon yoğun bir katılıma sahne oldu. Sektörün temsilcisi konumundaki konuşmacıların deneyimlerini paylaştığı organizasyonda katılımcılar fabrikalarındaki verimliliği en üst noktaya nasıl çıkarabileceklerini ilk ağızlardan öğrendiler. trexAKADEMİ çatısı altında görev alan MES mühendislerinin de katıldığı etkinlik trexDCAS Pazarlama Koordinatörü Furkan Işık’ın açılış konuşması ile başladı.   

“ENDÜSTRİ 4.0’I AMAÇ DEĞİL ARAÇ OLARAK EDİNMELİYİZ”

İlk olarak söz alan Mert Yazılım Genel Müdürü İlhan Özdemir, Endüstri 4.0 ve Bileşenleri konusunda bilgi verdi. Özdemir, konuşmasında Almanya’nın 2020 yılına kadar Endüstri 4.0 yatırımları için şirketlere 40 milyar avro, AB’nin ise üye ülkelere 140 milyar avro destek vereceğini söyleyerek, Türkiye’nin Almanya’dan halihazırda 23 birim daha düşük maliyetle üretim yaptığını açıkladı. Almanya’da 150 şirketin 400 civarında Endüstri 4.0 odaklı proje yaparak destek aldığını, Japonya’nın ve Fransa’nın 80 civarında şirketle yine 170’şer proje gerçekleştirip destek aldıklarını vurguladığı konuşmasında, “Endüstri 4.0 araçlarını araç olarak edinmeliyiz, amaç değil. Yüksek verimlilik için kayıp buzdağlarını ortaya çıkarıp ona göre aksiyon almalıyız” dedi. 


“ERP Sistemlerinde MES’in yeri” başlıklı sunumunda EES ERP Genel Müdürü Kamil İrfan Erdoğan, duruş nedenlerini anında ilgili birime iletebildiklerini ve TREX sayesinde “yaptığını yaz, yazdığını yap” işlemini sağladıklarını söyledi. TOFAŞ Altyapı Müdürü İlhan Göksü, “Hatasızlaştırma Projelerinde MES’in Önemi ve Akıllı İstasyon 4.0” konulu sunumunda WCM sınıfında üretim yaptıklarını, 1 tek hat üzerinde duruşlar için 500 nedeni takip ettiklerini söyleyerek, TREX ile akıllı istasyon projesi ile sağladıkları kazanımları ve yakın dönemde hayata geçirmeye hazırlandıkları projeleri açıkladı. Mert Yazılım Genel Müdürü İlhan Özdemir Endüstri 4.0 ve Bileşenleri konusunda bilgi verirken, Sac Şekillendirmede MES Uygulaması’nı UKS Üçler Kelepçe Süreç Geliştirme Uzmanı Enes Karakaşlı katılımcılarla paylaştı.

ARIKAN Otomotiv Genel Müdürü Ahmet Arıkan “MES ile Ne Kazandık?” sorusuna cevap niteliğinde bir konuşma ile organizasyona katılırken, NSK Group MES Sistemleri Proje Lideri Yasin Yavuz, Talaşlı İmalatta MES Uygulaması konusunu ele aldı.  Kauçuk ve Vulkanizasyonda MES Sistemleri, Vibracoustic Mes Proje lideri Cem Burak Timur tarafından sunuldu. MES Sistemlerinde Devlet Teşvik Alternatifleri ve Süreçlerini ise REGATA Danışmanlık Genel Müdürü Merve Efe anlattı.

MES Sistemlerinde devlet teşviği de konuşulacak konular arasındaydı.

Mert Yazılım tarafından düzenlenen “Fabrikanı Keşfet” organizasyonu büyük başarı elde ederken, TrexAKADEMİ organizasyonları yurt çapında devam edecek.

 • CHP Büyükşehir Adayı Gökçe, 'Kavgadan uzak bir seçim istiyoruz'
 • Terör örgütleriyle kol kola girenleri milletimiz bitirecek
 • İYİ Partili Parlak vatandaşın sorununa ortak oldu
 • Türkiye’de Bir İlk: Sokak Ekonomisi Masaya Yatırıldı
 • Ekinci: 'Ben 23 kuşak Malatyalıyım'
 • Cumhur İttifakı Hekimhan Seçim Bürosunun Açılışı Yapıldı
 • Saadet Partisi'nden Uyarı
 • Başkanımızın Gönüllere Dokunan Hizmetlerini Takdirle Karşılıyoruz
 • Başkan Gürkan, ‘Herkes Malatya'nın Birliği Paydasında Birleşmiştir’
 • Chp Yeşilyurt Belediye Başkanı Adayı Erkan Özgür Tmmob Toplantısına Katıldı
 • Doğu Anadolu Bölge İş Dünyası 18 Şubat’ta Malatya’da Toplanıyor
 • Vali Baruş Müsiad Yeni Yönetimini Ziyaret Etti
 • Pütürge Halkına ve Kamuoyuna...
 • 1. Uluslararası İletişim ve Yönetim Bilimleri Kongresi
 • Avşar'a Hekimhanlılar'dan Sevgi Seli
 • Başkan Gürkan 2. Osb’de İşadamları Ve Çalışanlarla Bir Araya Geldi
 • Fendoğlu,'POMEM KPSS Taban Puanı İndirilmeli'
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Hava Durumu

Namaz Vakitleri

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom